Gratis

Manager Restaurant

Kayus Boutique Hotel

Candidatul Ideal

Experiență anterioară în industria ospitalității, preferabil într-un rol similar sau în managementul unei echipe.
Abilități excelente de comunicare pentru a interacționa eficient cu angajații, clienții și furnizorii.
Capacitatea de a gestiona bugetul, programarea personalului și alte aspecte administrative ale afacerii.
Abilități de leadership pentru a motiva și a ghida echipa către atingerea obiectivelor stabilite.
Orientare către client, fiind capabil să ofere o experiență excelentă clienților și să rezolve problemele într-un mod profesionist.
Capacitatea de a lua decizii rapide și eficiente în situații de presiune.
Flexibilitate și adaptabilitate pentru a gestiona schimbările în program, cerințele clienților și alte provocări neașteptate.
Respect pentru normele de igienă și siguranță alimentară, precum și capacitatea de a asigura respectarea acestora de către întreaga echipă.
În plus, un candidat ideal ar putea avea o pasiune pentru industria ospitalității și o dorință de a contribui la succesul și creșterea restaurantului.
Trebuie sa aiba competente de EXCEL si WORD
Sa fie familiar cu sistemele de gestiune specifice restaurantului si software-uri de gestionare a stocurilor.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Gestionarea zilnică a operațiunilor restaurantului, inclusiv programarea personalului, gestionarea inventarului și asigurarea respectării standardelor de igienă și siguranță alimentară.
Supervizarea activităților echipei și oferirea de instruire și suport pentru a asigura un serviciu excelent clienților.
Crearea și implementarea strategiilor pentru creșterea vânzărilor și îmbunătățirea experienței clienților.
Administrarea bugetului restaurantului și raportarea periodică a performanțelor financiare către conducerea companiei.
Rezolvarea eficientă a problemelor și gestionarea conflictelor care pot apărea în timpul operațiunilor zilnice.
Colaborarea cu furnizorii pentru a asigura aprovizionarea corectă și la timp a materiilor prime.
Deschidere catre social media, postari si promovari pe platforme online

Beneficii:
Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și plin de energie, în care contribuția ta poate influența direct succesul restaurantului.
Salariu competitiv și posibilitatea de avansare în cadrul companiei.
O echipă dedicată și o cultură de lucru colaborativă, care încurajează creșterea personală și profesională.
Acces la programe de instruire și dezvoltare pentru a-ți îmbunătăți abilitățile și cunoștințele în domeniul ospitalității.
Oportunități de a fi creativ și de a contribui la crearea și implementarea de noi inițiative și proiecte în cadrul restaurantului.

Kayus Lounge este o locatie de tip restaurant / lounge, situata in Brasov, intr-un punct turistic central. Dispune de open kitchen, situata la parter, zona de club/lounge, la etajul 1 si terasa exterioara pe ambele etaje. Conceptul culinar este unul gourmet.

Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024