Gratis

MANAGER RELATII CLIENTI - TIMISOARA (Relationship Manager)

RoCredit IFN SA

Candidatul Ideal

Îndeplinește cel puțin criteriile de mai jos:
- experiență în activitatea de creditare persoane juridice într-o bancă comercială sau într-un IFN minim 2 ani
- abilități de vânzător hunter (foarte bune abilități de prospectare)
- cunoașterea mediului de afaceri local și deținerea unui sistem relațional foarte bine dezvoltat
- orientare spre client
- perseverență în atingerea obiectivelor
- excelente abilități de comunicare și prezentare
- inițiativă și spirit de echipă
- atitudine pozitivă, responsabilitate și implicare
- studii superioare finalizate (preferabil finanțe-bănci)

Descrierea jobului

Obiectivul postului constă în atingerea obiectivelor de vânzare conform strategiei de vânzare a societății și anume:
- atragerea de clienți noi în portofoliul RoCredit
- realizarea volumelor lunare conform target-ului

Responsabilități:
- cunoașterea soluțiilor financiare oferite de RoCredit
- promovarea și vânzarea produselor din portofoliul RoCredit
- prospectarea pieței în vederea identificării de clienți noi
- vizitarea clienților și a potențialilor clienți
- consilierea financiară a clienților și potențialilor clienți
- reprezentarea societății în mod profesionist și onorabil

Beneficii extrasalariale (conform politicii de beneficii):
- bonusuri motivante corelate cu performanțele obținute
- mașină de serviciu dedicată
- tichete de masă în valoare de 40 Lei / zi lucrătoare
- prime de sărbători (Paști, Crăciun) și evenimente (8 Martie, 1 Iunie)
- tichete de vacanță (în funcție de realizări)
- asigurare medicală privată (valoarea poliței se stabilește în funcție de realizări)
- zile de concediu în funcție de vechime
- zi liberă pentru ziua de naștere
- ajutor pentru evenimente deosebite
- pauza de masă inclusă în programul de muncă
- instruire continuă

Oferim oportunități de carieră, potrivite planurilor tale de viitor și compatibile cu experiența ta din trecut. Dar hai mai întâi să îți spunem ce înțelegem noi prin carieră profesională în RoCredit. În momentul în care intri în echipa noastră, fii pregătit și deschis pentru dezvoltare continuă. Indiferent de postul ocupat, vei acumula EXPERIENȚĂ și EXPERIENȚE, iar suma acestora te vor transforma ca om. Cariera profesională este de fapt efectul a cine devii tu în această perioadă.

RoCredit este cel mai finanțat IFN din România și avem cel mai bun rating acordat de Microfinanza (B+). Cu o prezență de 17 ani pe piața serviciilor financiare din România, oferim soluții rapide de finanțare pentru microîntreprinderi și prin echipa valoroasă dedicată nevoilor clienților noștri contribuim la dezvoltarea mediului de afaceri din România.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024