Manager relatii clienti persoane fizice PERIOADA DETERMINATA

PATRIA BANK S.A.
5 poziții

Candidatul Ideal

Ne extindem echipa de vanzari!
In rolul de Manager Relatii Clienti Persoane Fizice vei dezvolta portofoliul de clienti persoane fizice din zona alocata si vei mentine relatia cu cei existenti, prin identificarea permanenta a nevoilor de business si oferirea de produse bancare potrivite.

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate;
  • Minim 6 luni experienta in creditare clienti Persoane Fizice;
  • Experienta in acordare credite ipotecare/imobiliare (credite cu destinatie achizitie locuinta);
  • Disponibilitate pentru activitate de teren;
  • Capacitatea de a lucra într-o echipa, bune aptitudini de comunicare, orientare catre client;
  • Cunoştinte de operare PC si Microsoft Office (in special Excel);
  • Abilitati de planificare si lucru sub presiune;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Indeplinirea obiectivelor de vanzari fixate de catre superiorul direct;
  • Identificarea nevoilor clientului si propunerea celor mai bune solutii, realizand o vanzare consultativa;
  • Analiza si prospectarea constanta a pietii;
  • Participarea la cresterea vanzarilor de produse si servicii prin stabilirea de intalniri si prezentari, atat la sediu, cat si in afara acestuia;
  • Intretinerea permanenta a contactului cu clientii persoane fizice actuali pentru a le prezenta oferta actualizata de produse si pentru a le comunica modificarile aparute;

Beneficii:
  • Pachet atractiv de beneficii;
  • Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica;
  • Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
  • Oportunitati de dezvoltare in cariera si de a lucra intr-un sistem financiar-bancar pentru un brand romanesc;

Grupul Patria Bank are drept acționar majoritar Fondul de Investiții Emerging Europe Accession Fund (EEAF) ai cărui principali investitori sunt instituții importante și de renume precum BERD (Banca Europeană de Reconstrucție și Dezvoltare), FEI (Fondul European de Investiții) și alte instituții importante la nivel european.

Banca Patria oferă produse și servicii tuturor românilor prin cele patru divizii specializate: Persoane Fizice, Afaceri Mici (microîntreprinderi), IMM și Afaceri Agro.

Activitatea Patria Bank este inspirată de oameni în general și de românii responsabili și muncitori în particular.

Punem integritatea și etica profesională înainte de orice și credem că succesul poate fi atins doar printr-o abordare bazată pe responsabilitate, flexibilitate și disponibilitatea de a vedea oamenii înaintea hârtiilor.

Avem un set de valori care ne definesc activitatea și care transmit publicului larg și partenerilor comportamentul așteptat de la noi: - APROPIERE UMANĂ - FLEXIBILITATE - RESPONSABILITATE PROFESIONALĂ - INIȚIATIVĂ - IMPLICARE

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024