Gratis

Manager Regional Vânzări (Est)

VANTAGE BALKANS SRL

Candidatul Ideal

În calitate de Manager Regional de Vânzări la Vantage, vei juca un rol esențial în aducerea tehnologiei de ultimă generație fermierilor din România. Activitatea principala va fi sa oferi suport echipei de vanzari alocate in atingerea obiectivelor de vânzări stabilite.
Ne dorim să fii o persoană comunicativă și creativă, să deții un simț dezvoltat al afacerilor si să ai capacitatea de a motiva și conduce o echipă dedicată si în plină dezvoltare. In relația cu clienții noștri ne dorim să fii un partener de nădejde și orientat spre oferirea de soluții optime nevoilor lor.

Ești ideal pentru postul nostru dacă:
✅ Ai experiență anterioară de 2-4 ani in domeniul agriculturii.
✅ Ai experiență anterioară în coordonarea unei echipe de vânzări, pe o periodă de minim 2 ani.
✅ Ai experiență anterioară de minim 3-4 ani ca Agent de vânzări, ideal in vânzări consultative.
✅ Esti o persoană cu abilitati excelente de comunicare, ascultare si relaționare.
✅ Oferi atenție la detalii și orientare către rezultate.
✅ Ai abilități de negociere, capacitate de auto-organizare și viziune strategică.
✅ Ai o pasiune pentru tehnologie.
✅ Studii superioare în agricultură, economie sau inginerie mecanică.
✅ Cunoști limba engleza la un nivel avansat.
✅ Cunoști pachetul Microsoft Office și platforma CRM.
✅ Deții permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitățile tale?
✅ Participarea activă in procesul de vânzare.
✅ Coordonarea și monitorizarea activității echipei de vânzări și încadrarea în obiectivele de vânzări.
✅ Oferirea de suport pe teren echipei, prin vizite la clienți si potențiali clienți.
✅ Oferirea de suport echipei de vânzări cu privire la negocierea contractelor.
✅ Comunicarea eficientă și transparentă către echipa din subordine cu privire la obiectivele de vânzare.
✅ Participarea în procesul de evaluare a echipei si propunerea de măsuri în urma rezultatelor evaluării.
✅ Identificarea oportunităților de dezvoltare a echipei din subordine.
✅ Măsurarea activitătii echipei de vânzări și identificarea nevoilor pentru atingerea obiectivelor.
✅ Identificarea nevoilor de training la nivel de echipă și participarea la programele de training.
✅ Participarea în procesul de recrutare al noilor colegi si asigurarea suportului pentru integrarea lor în echipa.
✅ Participarea la dezvoltare anuală a strategiei comerciale și urmărirea implementării acesteia.
✅ Propunerea de solutii pentru creșterea nivelului de vânzări în zona alocată.
✅ Relaționarea cu echipa tehnică din zona alocată și stabilirea priorităților împreună cu managerul tehnic.
✅ Colaborare cu echipa de marketing pentru implementarea strategiilor de vânzări eficiente.
✅ Raportarea periodică a activității.
✅ Participarea la evenimente - târguri de specialitate, conferințe, seminarii etc.

Ce iti oferim?
✅ Un birou „mobil”– o mașină de companie, un telefon și un laptop pentru o comunicare fără întreruperi.
✅ Pentru că punem bunăstarea angajaților noștri pe primul loc vei beneficia de asigurare medicală.
✅ Traininguri interne anuale pentru a te ține la curent cu ultimele noutăți în agricultură.
✅ La Vantage ne încurajăm mereu angajații să tindă cât mai sus, de aceea vei avea posibilitatea de dezvoltare profesională.
✅ Salariu fix competitiv, tichete de masă și bonusuri n funcție de performanță
✅ Co-finantare 7card-activități sportive.
Dacă te regăsești în acest profil și ești gata contribui la succesul echipei într-un mediu plin de inovație, aplică acum și fii parte din echipa noastră dedicată agriculturii de precizie!

Bun venit în Lumea Agriculturii de Precizie cu Vantage Balkans!
Vantage a adus treptat conceptul de agricultură de precizie în fermele românilor, fiind singura companie de pe piață care oferă un ciclu complet de servicii și produse destinate practicării agriculturii de precizie, precum și suport tehnic și consultanță. Compania Vantage a venit în momentul potrivit în ajutorul fermierilor români cu soluții complete de gestionare a fermei și a reușit să schimbe percepția fermierilor asupra modului de practicare al agriculturii.

Scopul echipei Vantage este de a veni în ajutorul fermierilor oferindu-le o soluție integrată de agricultură de precizie, astfel incat munca să devină mult mai ușoară și mai automatizată, iar producția și profitul sa crească.

Soluțiile oferite de Vantage transformă radical procesul de cultivare. Vantage ajută fermierii să își mărească eficiența și să reducă costurile oferindu-le soluții pentru toate lucrările agricole și nu numai: analiza solului, monitorizarea stării culturii, ghidarea utilajelor, gestionarea administrării de nutrienți, armonizarea sistemelor de irigații, analiza informațiilor meteo, monitorizarea utilajelor și consumului de combustibil.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024