Gratis

Manager regional de vanzari

Simtel Team S.A.

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Absolvent/absolventă de studii superioare tehnice, Inginerie Electrica/Civila - reprezinta un avantaj;
  • Experienta profesionala in domeniile Telecom, Proiecte fotovoltaice, capabil sa ofere solutii complexe adaptate nevoilor clientilor;
  • Experienta in vanzari B2B, conturi mari, cel putin 5 ani;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Limba engleza la nivel avansat;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Deschis la invatare continua, ambitios, orientat spre crestere, obisnuit cu lucrul sub presiune;
  • Abilitati de comunicare si interrelationare exceptionale;
  • Abilitati de negociere si persuasiune foarte bune.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • negociaza, dezvolta si implementeaza proiecte in domeniul energiei verzi pentru clientii mari din retail si industrie;
  • propune solutii complexe de eficienta energetica adaptate clientilor mari din retail si industrie sau investitorilor in parcuri fotovoltaice, negociaza conditiile contractuale, adaptand dupa caz oferta, luand in calcul intreaga gama de produse Simtel;
  • livreaza obiectivele comerciale trimestriale (KPI), construind pe nevoi existente sau nedefinite pe fiecare client potential, analizand oportunitatile curente sau viitoare, dezvolta parteneriate B2B folosindu-se de expertiza si best practice-ul din companie si industrie;
  • participa la evenimente relevante din industrie pentru a crea vizibilitate echipei comerciale, face lobby pentru expertiza Simtel, initiaza discutii cu potentiali clienti;
  • dezvolta si securizeaza relatia cu echipele clientilor din portofoliu, faciliteaza incasarea la termen a facturilor pe toata durata desfasurarii proiectelor, consolideaza continuu oferta de produse si servicii (cross-sell) in functie de oportunitati si nevoi bine identificate specifice clientului gestionat;
  • actioneaza in sinergie cu echipele de produs, departamentele de proiectare si implementare si se asigura de buna executie a proiectelor din portofoliu (centrale fotovoltaice, forecast si vanzare de energie, virtual power plant, robotica etc)
  • in parteneriat cu echipele interne se asigura de un nivel inalt de satisfactie al clientului de-a lungul colaborarii si mai ales la finalul fiecarui proiect de implementare.
Beneficii:

- pachet salarial motivant corelat cu experienta;
- comision din vanzarile inchise;
- masina de serviciu;
- tichete de masa;
- abonament medical la o clinica privata;
- oportunitati de crestere intr-un domeniu dinamic;
- traininguri de specialitate/dezvoltare personală.

SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei.
SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.
La SIMTEL credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, in inovatie dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024