Companie nouă? Primești un   Anunț Business cu actualizare săptămânală Gratuit (€229)
Gratis

Manager Proiect

ASOCIATIA SF3 ZALAU
2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Experiență profesională:
  • Minim 6 luni de experiență într-un post similar de muncă: Candidatul trebuie să fi deținut anterior o poziție de manager de proiect sau un rol similar în cadrul unei organizații non-profit cu același specific, demonstrând abilități solide de planificare, organizare și coordonare a proiectelor.
Competențe lingvistice:
  • Bună cunoaștere a limbii ruse: Este esențial ca persoana care candidează să posede abilități de comunicare în limba rusă la nivel independent, având în vedere necesitatea de a stabili și întreține relații cu alte asociații partenere din Republica Moldova.
Formare și instruire:
  • Candidatul trebuie să fi participat la un program de internship de minim un an, în cadrul unei asociații non-profit cu aceleași valori și domeniu de activitate. Acest internship trebuie să fi inclus instruire în elaborarea și pregătirea materialelor educaționale în baza valorilor creștine, evaluare regulată și oferirea feedback-ului, coordonarea și asistența la întâlnirile publice organizate, comunicare și colaborare cu alți voluntari, și susținerea membrilor comunității.
Competențe esențiale:
  • Elaborarea și pregătirea materialelor educaționale: Experiență în cercetarea, dezvoltarea și pregătirea materialelor educaționale pentru întâlniri publice, cu abilitatea de a adapta conținutul la obiectivele stabilite.
  • Învățare și pregătire continuă: Angajament pentru învățare constantă și dezvoltare personală, demonstrând capacitatea de a asimila rapid informații noi și de a aplica aceste cunoștințe pentru a îmbunătăți materialele educaționale.
  • Evaluare și feedback: Abilitatea de a colecta și oferi feedback și de a evalua eficacitatea materialelor educaționale, folosind aceste informații pentru a îmbunătăți continuu procesul de învățare.
  • Coordonare și asistență la întâlniri: Experiență în asigurarea unei prezențe active și oferirea de suport la întâlniri publice, răspunzând eficient la întrebările participanților și contribuind la desfășurarea activităților.
  • Comunicare și colaborare: Abilități excelente de comunicare și colaborare, demonstrând capacitatea de a lucra eficient cu voluntarii, liderii și membrii asociației pentru atingerea obiectivelor comune.
  • Susținerea membrilor comunității: Experiență în oferirea de sprijin emoțional și practic membrilor comunității în nevoie, conform valorilor și principiilor organizației.

Profil personal:
  • Proactivitate și inițiativă: Capabil să identifice oportunități de îmbunătățire și să implementeze soluții eficiente.
  • Empatie și suport: Oferă sprijin emoțional și practic membrilor comunității cu empatie și înțelegere.
  • Adaptabilitate: Se adaptează rapid la schimbări și este flexibil în abordarea diverselor provocări.

Descrierea jobului

  • Planificarea și organizarea întâlnirilor și evenimentelor: Asigurarea că întâlnirile și evenimentele asociației sunt planificate și executate eficient. Acest lucru ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂implică stabilirea agendei, pregătire spațiului, comunicarea cu participanții și asigurarea logisticii necesare.
  • Coordonarea activităților de instruire: Dezvoltarea și implementarea programelor de instruire pentru membrii și/sau beneficiarii asociației, inclusiv identificarea nevoilor de formare, selecția trainerilor sau a vorbitorilor și evaluarea impactului instruirii.
  • Dezvoltarea și implementarea programelor recreative: Crearea și gestionarea programelor de recreere care să ofere oportunități de relaxare și recreere membrilor și/sau beneficiarilor asociației. Aceste programe ar putea include excursii, tabere, activități sportive sau culturale.
  • Oferirea de ajutor social și servicii comunitare: Identificarea nevoilor comunității și dezvoltarea unor proiecte sau programe de ajutor social pentru a răspunde acestor nevoi. Acest lucru poate implica distribuirea de alimente și haine, oferirea de servicii de consiliere.
  • Coordonarea voluntarilor: Recrutarea, formarea și gestionarea voluntarilor implicați în diferitele proiecte și activități ale asociației. Asigurarea că aceștia sunt motivați și îndeplinesc sarcinile atribuite.
  • Gestionarea relațiilor cu alte organizații și parteneri locali și/sau internaționali: Stabilirea și menținerea unor relații de colaborare cu alte organizații non-profit, instituții guvernamentale sau partenere corporative pentru a sprijini proiectele și inițiativele asociației.
  • Evaluarea și raportarea performanței proiectelor: Monitorizarea și evaluarea regulată a progresului proiectelor și inițiativelor asociației pentru a asigura atingerea obiectivelor stabilite. Raportarea rezultatelor către conducerea asociației.
  • Managementul bugetar: Administrarea și gestionarea bugetului alocat proiectelor și activităților asociației, asigurându-se că resursele sunt utilizate eficient și transparent.
  • Comunicare și advocacy: Comunicarea eficientă a misiunii, valorilor și activităților asociației către membri, comunitate și alte părți interesate. Implicarea în activități de advocacy pentru a promova drepturile și interesele comunității pe diverse platforme.

Asociația SF3 Zalău se dedică îmbunătățirii calității vieții persoanelor aflate în dificultate. Ne propunem să atingem acest obiectiv prin oferirea cursurilor de instruire, seminarelor și serviciilor de consiliere în domeniul învățăturii și principiilor creștine. Ne ghidăm după valorile creștine și ne angajăm să fim alături de comunitatea noastră la nivel local, regional, național și internațional.
Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 14 Iun. 2024 Expiră 23 Iun. 2024