Gratis

Manager Proiect

QUADRATUM Architecture

Candidatul Ideal

Manager Proiect - departament proiectare

Rolul în cadrul Quadratum Architecture al unui Manager de Proiect este să gestioneze și să coordoneze echipa de proiectare, care poate include arhitecți, ingineri, designeri și alți profesioniști implicați în proiect.

Managerul de Proiect va fi subordonat Directorului Tehnic și va lucra în strânsă colaborare cu Liderul de Proiect (Team Leader, Project Leader, Coordonator departament specialitate)

Descrierea jobului

• Răspunde împreună cu toți factorii decizionali asupra derulării în bune condițiuni a tuturor activităților, lucrărilor, operațiilor pe nivele ierarhice, funcționale și operaționale;
• Coordonarea eficientă a tuturor activităților proiectului în vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai înalte standarde de calitate;
• Pregătirea și organizarea planurilor de activitate în cadrul proiectului și asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
• Coordonează activitățile din cadrul proiectului supervizând direct echipele tehnice, consultanții și alți colaboratori implicați;
• Monitorizează în timp progresul atins față de obiectivele propuse și redactează rapoarte lunare către finanțatori, parteneri și beneficiari cu respectarea datelor prevăzute în contracte;
• Face propuneri de îmbunătățire a stilului de lucru pentru a maximiza eficiența atingerii obiectivelor propuse;
• Evaluează impactul proiectului și îl comunică conducerii, finanțatorilor și partenerilor de proiect;
• Motivează echipa de proiect prin comunicare și prin evaluarea permanenta a subordonaților direcți;
• Execută orice alte dispoziții date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectării temeiului legal;
• Răspunde de respectarea termenelor stabilite prin contracte;
• Răspunde de veridicitatea și corectitudinea rapoartelor întocmite pentru finanțator, parteneri și beneficiari;
• Răspunde de fundamentarea măsurilor de motivare și sancționare a personalului din subordine, participând (alături de persoanele abilitate) la luarea acestor măsuri, conform procedurilor interne și prevederilor legislative în vigoare;
• Supraveghează respectarea normelor tehnice, a tehnologiilor specifice la standardele de construcții;
• Participă la recepția lucrărilor, materialelor și produselor;
• Dispune acțiuni preventive și acțiuni corective pentru neconformități;
• Să-și insușească și să respecte normele și instrucțiunile de sănătate și securitate în muncă;
• Participă la ședințele de lucru/analiză inițiate de Beneficiar sau Consultant;

Obligatoriu – studii superioare într-un domeniu relevant, cum ar fi arhitectură, inginerie civilă, inginerie structurală, design interior sau un domeniu similar.

Experiență practică
• Studii superioare în domeniul proiectării (arhitectură, inginerie)
• Calificare/experiența dovedită – poziție similară – minim 5 ani

Descrierea companiei

Birou de proiectare constructii civile si industriale.

Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 10 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024