Gratis

MANAGER PROIECT

TESARO KIT CONSTRUCT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate in domeniul constructiilor (de preferat Universitatea Tehnica de Constructii);
Experienta in domeniul constructiilor de minim 3 ani;
Experienta in rolul de manager proiect de minim 3 ani;
Experienta in coordonarea activitatilor de executie si gestionarea persoanelor aflate in subordine;
Cunostinte Microsoft Office si de operare PC;
Cunoasterea programelor tip AUTOCAD prezinta avantaj;
Bune abilitati de organizare si persoana responsabila;

Descrierea jobului

Studiaza caietul de sarcini si se pronunta asupra posibilitatilor tehnice si economice de realizare ale obiectivului;
Participa la intocmirea ofertei alaturi de Departamentele Tehnic si Achizitii, asumându-si preturile la materiale, manopera si utilaje;
Supravegheaza permanent executia lucrarilor si asigurarea respectarii normelor si reglementarilor privind buna desfasurare a activitatii in santier;
Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii si respectarii termenelor de executie;
Monitorizeaza in timp real progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute in contracte;
Administreaza bugetul proiectului;
Asigura derularea in conditii bune a fazelor determinante si a controalelor organizate de Inspectoratul de Stat in Constructii (ISC), alte autoritati;
Asigura managementul comunicarii prin coordonarea intregului flux de informatii care intra sau iese din proiect (catre beneficiar, proiectant, consultanti, subcontractanti, autoritati publice, companie);
Dispune actiuni preventive si actiuni corective pentru eventuale neconformitati;
Informeaza conducerea societatii despre toate problemele ivite in relatia cu investitorul, autoritatile locale, subcontractantii si despre orice alte probleme, va depune toate eforturile si/sau va solicita asistenta conducerii societatii pentru solutionarea acestora;
Raspunde de calitatea lucrarilor si de efectuarea acestora in conformitate cu planul de activitate;
Este capabil sa planifice si sa evalueze corect timpul necesar elaborarii fiecarei faze de proiectare, in cel mai eficient mod;
Realizeaza si coordoneaza legatura intre santier si conducerea societatii,

Tesaro Kit Construct - Companie cu capital integral românesc ce activeaza pe piata constructiilor de peste 10 ani. Societate dinamica, ce urmareste cresterea graduala a cotei de piata, având in acest moment un portofoliu bogat de lucrari. Compania doreste atragerea fortei de munca bine pregatite cu care sa creeze o echipa durabila si de incredere.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024