Gratis

Manager Proiect Constructii - INGINER

SC RUBIZ MANAGEMENT SRL

Candidatul Ideal

. Calificarea necesara
• Cursuri de specializare postuniversitare de management.
• Cursuri de Project Management.
• Cunostinte limbi straine: engleza, nivel avansat si eventual o alta limba de circulatie internationala.
• Operare PC: Word, Excel, Microsoft project, Autocad sau alte programe de proiecatre, alte programe - in functie de proiect.

Competentele postului (pachet de competente)
• capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
• capacitate de previziune a evenimentelor;
• abilitati de negociere;
• capacitate de a stabili relatii, toleranta, calm, perseverenta;
• abilitati de comunicare interpersonala;
• capacitatea de a redacta rapoarte clare si corecte;
• adaptabilitate la sarcini de lucru schimbatoare, la situatii de criza;
• echilibru emotional, constanta in atitudini;
• capacitate de decizie si asumarea responsabilitatii;
• competente de a lucra in echipa;
• atitudine pozitiva si abilitati de a mobiliza echipa din subordine;
• spirit creativ si inovativ;
• preocupare permanenta pentru ridicarea nivelului profesional individual si al echipei de proiect.

Descrierea jobului

1. Scopul general al postului
Coordonarea eficienta a tuturor activitatilor proiectului in vederea atingerii obiectivelor stabilite la cele mai inalte standarde de calitate.

2. Obiectivele postului
1) Asigurarea comunicarii cu partenerii din cadrul proiectului si respectarea obligatiilor contractuale care decurg din acordurile de parteneriat.
2) Pregatirea si organizarea planurilor de activitate in cadrul proiectului si asigurarea resurselor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului.
3) Administrarea bugetului proiectului in conformitate cu procedurile interne aplicabile si cu conditiile finantatorului.
4) Valorificarea si dezvoltarea oportunitatilor pe durata implementarii proiectului.
5)Indepliniea obiectivelor proiectelor din punct de vedere timp, bani, resurse, calitate

3. Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului

1) Coordoneaza activitatile din cadrul proiectului supervizand direct echipele tehnice, consultantii si alti colaboratori implicati.
2) Stabileste relatii de colaborare pe termen lung cu partenerii, clientii, beneficiarii si finantatorii proiectului.
3) Pregateste bugetul si cash-flow-ul proiectului pentru contractele finale in conformitate cu propunerea inaintata, cu comentariile beneficiarului si cu activitatile prevazute a se desfasura in cadrul proiectului, asigurand resursele necesare bunei desfasurari a acestuia.
4) Monitorizeaza in timp progresul atins fata de obiectivele propuse si redacteaza rapoarte lunare catre finantatori, parteneri si beneficiari cu respectarea datelor prevazute in contracte.
5) Asigura circulatia informatiei in cadrul proiectului si pentru alte departamente ale organizatiei, organizand periodic intalniri cu echipa de proiect si prezentand proiectul celorlalte departamente.
6) Asigura rezolvarea problemelor aparute in realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre problemele aparute si pe care nu le poate rezolva la nivelul sau.
7) Arhiveaza corespunzator toata documentatia legata de proiect.
8) Pregateste noi proiecte care valorifica expertiza existenta la nivelul organizatiei si rezultatele proiectelor anterioare si face propuneri de buget pentru fiecare proiect in parte pe care le inainteaza spre aprobare Directorului General.
9) Face propuneri de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse.
10) Evalueaza impactul proiectului si il comunica conducerii, finantatorilor si partenerilor de proiect.
11) Stabileste conform structurii organizatorice sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine, in baza fiselor de post.
12) Motiveaza echipa de proiect prin comunicare si prin evaluarea permanenta a subordonatilor directi.
13) Verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si-l transmite Departamentului Resurse Umane.
14) Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine.
15) Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

4. Descrierea sarcinilor / atributiilor / activitatilor postului pe fiecare faza a proiectului:

Faza 1 – activitati preliminare:
- verificarea/adaptarea conceptului Obiectivului/Proiectului la cerintele functionale ale Clientului;
- emiterea graficului de baza a Obiectivului /Proiectului;
Faza 2 – activitati de proiectare si activitati pregatitoare
- coordonarea activitatilor de proiectare si de avizare a Obiectivului /Proiectului impreuna cu Beneficiarul;
- analiza a proiectelor si propuneri de imbunatatire;
- organizarea si coordonarea licitatiilor pentru adjudecarea lucrarilor, pe specialitati;
- asistenta in faza de negociere cu companiile de constructii;
- aducerea la zi a bugetului preliminar;
- aducerea la zi a graficului proiectului;
Faza 3 – executie
- emiterea graficului de executie final;
- verificarea indeplinirii conditiilor contractuale inainte de inceperea activitatilor unui anumit furnizor de servicii;
- predarea santierului sau a frontului de lucru catre constructorii specializati;
- verificarea platilor catre constructori;
- conducerea sedintelor de santier saptamanale de santier, minim 5 vizite pentru fiecare Obiectiv;
- urmarirea executiei lucrarilor in sensul timpului si a scopului;
- coordonarea activitatii proiectantilor de specialitate si eventuala prezenta in santier;
- aducerea la zi permanenta a graficului de executie;
- rapoarte periodice pe faze de executie, catre Client legate de activitatile legate direct sau indirect de santier;
- urmarirea documentatiei pentru cartea constructiei, daca este cazul;
- asistenta in finalizarea lucrarilor si procesul verbal la terminarea acestora;

Faza 4 – functionare
- urmarirea listei cu deficiente si remedierea acestora;
- urmarirea documentelor legate de perioadele de garantie ale lucrarilor;
- verificare platilor finale catre constructori.

Membrii echipei au experienta si expertiza profesionala avansata care se evidentiaza luand in considerare dar fara limitare la

Mai mult de 15 ani experienta in domeniul imobiliar
Mai mult de 10 ani experienta in consultanta si dezvoltare imobiliara
Mai mult de 12 ani experienta in mediul corporatist, inclusiv gestionare de resurse de proiect (proiecte complexe, derulate in paralel si intr-un mediu de afaceri cross- functional, cu echipe formate din resurse umane cu abilitati tehnice si expertize diferite)
Mai mult de 10 ani experienta in antreprenoriat/freelancing in urmatoarele arii complementare: management de proprietate, dezvoltare imobiliara, servicii de consultanta si intermediere imobiliara
Mai mult de 5 ani experienta in activitatea de santier, dirigentie si urmarire de santier, management de proiecte relationat la antreprenoriatul tehnic

RUBIZ construieste o relatie sustenabila cu fiecare client in parte, prin oferirea de servicii optime si eficiente, la standarde performante si aliniate la benchmark-urile in domeniu.Paternerii si colaboratorii RUBIZ Management sunt jucatori de incredere pe piata de servicii si produse specifice si contribuie sustinut la a aduce valoare adaugata portofoliului de clienti RUBIZ.Mesajul RUBIZ ramane mereu acelasi indiferent de provocarile permanente cotidiene:A PROMITE PUTIN, A LIVRA PESTE ASTEPTARI

Amenajare spatii
Urmarire de santier
Consultanta si productie mobilier
Consultanta imobiliara
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024