Gratis

MANAGER MAGAZINE PROPRII

SC AGROPAN IMPEX SRL IASI

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Experienta minim 3 ani pe o pozitie manageriala în activitatea de vanzari /logistica
  • Abilitati in coordonarea personalului din subordine
  • Atitudine pozitiva,cooperanta,consecventa
  • Capacitatea de a intelege procesele complementare ale vanzarii
  • Experienta in deschiderea de puncte de lucru noi

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Planifica, organizeaza si coordoneaza activitatea personalului din reteaua de magazine proprii;
  • Planifica lunar targetul de vanzari specific fiecarui magazin;
  • Intocmeste anual Bugetul de venituri si cheltuieli al retelei de magazine proprii;
  • Intocmeste documentatiile necesare pentru obtinerea autorizatiilor;
  • Raspunde de organizarea inventarierii patrimoniului aflat in gestiunea vanzatoarelor;
  • Urmareste intocmirea corecta a listelor de pret la produsele provenite de la furnizori si transmiterea acestora in reteaua de magazine;
  • Urmareste si coordoneaza activitatea in magazine,analizand fiecare magazin si in functie de performante stabileste obiectivele de eficientizare a magazinului;
  • Urmareste si verifica mentinerea curateniei spatiilor comerciale;
  • Propune termenele de livrare in directa colaborare cu Managerul de Distributie;
  • Raspunde de aprovizionarea magazinelor conform cererilor clientilor;
  • Intocmeste contracte de colaborare cu furnizorii locali mentinand o relatie buna de colaborare;
  • Intocmeste documentatiile necesare pentru obtinerea autorizatiilor si tine evidenta acestora;
  • Face prospectare de piata in vederea deschiderii de noi magazine,tinand cont de factorii externi ce tin de rulajele previzionare si piata concurenta;
  • Colaboreaza cu firme externe in vederea modernizarii magazinelor curente si cele in curs de deschidere;
  • Dezvolta strategii pentru a creste numarul de clienti in magazin si a optimiza profitabilitatea;
  • Organizeaza actiunile necesare privind implementarea deschiderii de noi magazine;
  • Cerceteaza si face analiza de piata inclusiv monitorizarea concurentei si identificarea tendintelor viitoare.
Beneficii:
  • Salariul motivant la nivelul pietei
  • Bonusuri de performanta
  • Prime de sarbatori
  • Tichete de masa
  • Cursuri de dezvoltare profesionala

Descrierea companiei

Cine este Panifcom?
Suntem producători de produse de panificație și zilnic facem ce știm noi să facem cel mai bine de 100 de ani: pâine pentru azi și pentru mâine.
Lucrăm alături de 250 de oameni harnici, suntem prezenți cu produsele noastre în peste 2.000 de magazine de proximitate și lucrăm cu principalele supermarketuri din zona Moldovei.
Dacă vrei să fii întâmpinat cu respect în fiecare zi de o echipă determinată și motivată, colegi pasionați de ceea ce fac și vrei dezvoltare profesională continuă, te așteptăm în echipa noastră!
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024