Gratis

Manager, Health & Safety and Wellbeing

Vodafone

Candidatul Ideal

  • Experienta relevanta cu impact decizional in organizatii anterioare minim 5 ani (H&S, SSM, PSI);
  • Experienta sistemelor de management bazate pe principiul imbunatatirii continue (PDCA) si managementul neconformitatilor;
  • Curs evaluator de risc cu durata de cel putin 180 de ore;
  • Curs sisteme de management, conform ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, sau ISO 45001 (recomandat), constituie avantaj;
  • Curs auditor intern sisteme de management constituie avantaj;
  • Calificari/ cursuri de H&S la nivel european, constituie avantaj;
  • NEBOSH/ IOSH certificari internationale;
  • Atentie la detalii, credibilitate, gandire strategica, abilitati de project management (planificare, sinteza si raportare), auditare sisteme si procese interne;
  • Abilitatea de a sustine decizii operationale, luand in considerare impactul si experientele posibile asupra clientului;
  • Skill-uri dovedite de negociere si mediere, capabil(a) sa sustina implementarea cerintelor specifice in relatie cu angajatii sau contractorii;
  • Engleza si MS Office nivel avansat;
  • Minim studii superioare tehnice finalizate.

Descrierea jobului

  • Contribuie la dezvoltarea si implementarea strategiei HS&W;
  • Asigura suport tehnic in ceea ce priveste HS&W pentru toate ariile de business;
  • Monitorizeaza livrarea la termen a tuturor planurilor de acțiuni legate de HS&W (anuale, ca urmare a incidentelor, auditurilor, inspecțiilor sau lecțiilor invatate din alte piete);
  • Revizuieste si asigura suport tehnic pentru toate programele care controleaza principalele riscuri din activitatile companiei;
  • Ofera instruire si suport la nivel de leadership pentru echipele de management;
  • Asigura inputul HS&W pentru deciziile cheie in cadrul companiei;
  • Defineste programele de instruire in functie de riscurile aferente si se asigurara ca angajatii si contractorii companiei sunt instruiti corespunzator;
  • Asigura comunicarea clara, intelegerea si respectarea cerintelor Vodafone de catre toți furnizorii;
  • Reprezinta compania in legatura cu autoritatile pentru problemele pe linie de HS&W, livrarea workshop-urilor safety si a instruirilor introductive (New Hire Orientation);
  • Pregateste agenda instruirilor HS&W, precum si comunicarile pe linie de HS&W;
  • Gestioneaza documentatia legala adecvata privind sanatatea si siguranta la nivelul companiei (in ceea ce priveste programele de instruire, fisele individuale de instruire SSM);
  • Participa activ la proiectele locale si globale care au impact in zona de activitate aflata in coordonare (ex. audituri, cerinte urgente, vizite, solicitari);
  • Contribuie la dezvoltarea unui context de wellbeing al angajatilor.

Vodafone România este unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii de telecomunicații și tehnologie din lume, cu o vastă experiență în comunicații și Internet of Things, precum și în promovarea serviciilor financiare mobile și transformarea digitală pe piețele emergente.

La Vodafone, credem că oportunitățile și promisiunile unui viitor digital mai bun ar trebui să fie accesibile tuturor și ne asigurăm că cei mai vulnerabili nu sunt lăsați în urmă în călătoria către acel viitor. Prin intermediul tehnologiei noastre, lucram pentru a elimina diferențele existente și pentru a ajuta oamenii să contribuie în mod egal și pe deplin la societate.

De ce Vodafone?

Ne preocupăm să fim o companie dedicată diversității ca motor al schimbării; Ne dorim o lume mai conectată, mai incluzivă și mai durabilă; Folosim tehnologia pentru a reduce emisiile de carbon; Provocăm și inovăm pentru a conecta oameni, companii și comunități din întreaga lume; Cu noi poți să fii tu însuți, să împărtășești inspirație, să îmbrățișezi noi oportunități, să prosperi și să faci o diferență reală.

Vodafone se angajează să atragă, să dezvolte și să rețină cei mai buni oameni, oferind un loc de munca motivant și incluziv, în care talentul este cu adevarat recunoscut și recompensat. Ne angajăm să promovăm incluziunea pentru toți cu convingerea că diversitatea joacă un rol important în succesul companiei noastre. Îi incurajăm în mod activ pe toți să ia in considerare posibilitatea de a face parte din călătoria noastră.

Alatură-te astăzi companiei Vodafone Romania!

Together we can !

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024