Publicat 06 Nov 2019 | Reactualizat 06 Dec 2019 | Expiră 07 Dec 2019

MANAGER GENERAL

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta necesara:

  • studii de specialitate (economice, management);
  • experienta de middle management sau de anteprenoriat de minim 5 ani;
  • abilitati de coordonare a unei echipe (experienta anterioara de coordonare);
  • cunostinte si simt economic, intuitie in domeniul afacerilor;
  • cunostinte IT (MSOffice, MSOutlook, baze de date, management de proiect);
  • cunostinte de limba engleza.

Profil:
  • abilitati de conducere de nivel foarte ridicat;
  • perseverenta, gandire practica, orientata spre rezultate;
  • gandire strategica, intuitie;
  • gestionarea eficienta a timpului, persoana organizata.
  • excelente abilităţi de comunicare si negociere
  • rezistenta la stres, situatii neprevazute, efort intelectual prelungit;
  • obiectivitate, abilitatea de a lua decizii importante in timp scurt;
  • orientare catre client, interes pentru binele angajatilor.

Descrierea jobului

  • raspunde si administreaza intreaga activitate a grupului de fime Romero, respectiv cele 4 domenii de activitate ( amanet, schimb valutar, vanzare bijuteri aur, clienti RGT.)
  • implementeaza planul de afaceri al companiei, in urma elaborarii acestuia impreuna cu sefii de departamente si actionarul companiei;
  • stabileste obiective specifice pentru fiecare departament, supervizeaza si ofera suport pentru implementarea planurilor, politicilor si procedurilor;
  • negociaza si administreaza contractele cu partenerii cheie ai companiei (furnizori, clienti);
  • raspunde si raporteaza in fata actionarului, se consulta cu acesta cu privire la toate proiectele si deciziile importanta cu privire investii, buget, oameni , planuri de dezvoltare
  • cerceteaza si dezvolta metode si proceduri noi de management, pentru eficientizarea activitatii;
  • reprezinta compania in cadrul intalnirilor la nivel inalt, cu autoritatile, grupurile de afaceri si potentialii parteneri;
  • se informeaza permanent cu privire la noile reglementari ce privesc activitatea companiei si face modificarile necesare;
  • supervizeaza pregatirea si administrarea bugetului, este responsabil pentru eficientizarea activitatii si cresterea profitului;
  • analizeaza si monitorizeaza raportarea financiara din punctul de vedere al conformitatii cu planul de business elaborat initial;
  • coordoneaza activitatea zilnica a subordonatilor si identifica si solutioneaza problemele aparute;
  • participa la nivel decizional in procesul de recrutare, integrare, instruire si evaluare a performantelor pentru personalul in subordine;
  • supravegheaza mentinerea in conditii bune a bunurilor si utilitatilor companiei.

Grupul de firme Romero este prezent pe piata locala de profil de peste 22 ani, avand ca obiecte de activitate: amanet, schimb valutar, Western Union si comercializare de bijuterii din aur. Firma noastra isi desfasoara activitatea in 16 puncte de lucru situate in diferite zone precum Galati, Bucuresti si Tecuci. Toate punctele de lucru sunt amenajate si dotate conform legii 333 (geam antiglont, sistem de inregistrare video, sistem de alarma monitorizat la firma de paza non-stop, etc.).
Detalii despre activitatea Romero puteti gasi si pe www.romero.ro.

Expirat
MANAGER GENERAL  -  SC ROMERO IFN SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles