Gratis

MANAGER FINANCIAR

PROFESIONAL LEASING

Candidatul Ideal

PROFESIONAL LEASING recruteaza MANAGER FINANCIAR pentru clientul sau cu experienta in sector industrial

Locatie: Bacau

Obiectivele generale ale postului:
  • Intocmirea situatiilor financiare statutare in conformitate cu OMF 2844/2016 de aprobare a reglementarilor contabile conform IFRS.
  • Masurarea, evaluarea, cunoasterea, gestionarea si controlul activelor, datoriilor si capitalurilor proprii, precum si a rezultatelor obtinute de companie.
  • Organizarea, coordonarea, supervizarea si controlul activitatii financiar-contabile in conformitate cu Legea Contabilitatii 82/1991.

Descrierea jobului

Ce ne dorim de la tine:
  • Studii superioare, profil economic, finante-contabilitate
  • Experienta min. 5 ani intr-un post similar
  • Certificari membru CECCAR, CAFR, CCF, ACCA
  • Cunostinte necesare cunostinte solide de raportare si financiare, ERP, MS Office (Word, Excel, Power Point) si utilizare programe bancare,
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Permis conducere cat. B
  • Disponibilitate de relocare in Bacau
Aptitudini si caracteristici personale:
  • Foarte bune abilitati de organizare, conducere si coordonare, de negociere, comunicare si lucrul in echipa
  • Capacitate deosebita de analiza si sinteza, de a lucra cu detalii, atentie concentrata si distributiva
  • Capacitatea de a lua decizii profesionale cu minima supervizare
  • Seriozitate, constiinciozitate, confidentialitate, loialitate, corectitudine, rigurozitate si meticulozitate, adaptabilitate, rezistenta la stres
Ce veti face la noi:
  • Implicarea in procesul de audit financiar in vederea obtinerii unui raport de audit fara rezerve;
  • Intocmirea situatiilor si rapoartelor de care raspunde in termenele si formatele agreate;
  • Participarea activa la respectarea calendarului de raportare;
  • Participarea activa la procesul de audit financiar in vederea obtinerii unui raport de audit fara rezerve;
  • Analiza si interpretarea pozitiilor de cheltuieli, respectiv furnizarea unor inputuri ce pot conduce la solutii de optimizare a acestora;
  • Stabilitatea personalului ce compune echipa pe care o conduce;
  • Participarea la procesul anual de evaluare, atat pentru propria activitate, cat si pentru cea a echipei pe care o conduce, a colegilor si a superiorilor;
  • Implicare activa in elaborarea, respectarea, respectiv optimizarea, bugetului anual de cheltuieli al compartimentului de care raspunde;
  • Implicarea in proiectele existente sau cele noi de optimizare a proceselor de evidenta contabila si raportare.

PROFESIONAL LEASING ofera angajatorilor o varietate de solutii inclusiv recrutare permanenta, temporara si pe baza de contract, evaluare si selectie de personal, training, consultanta, personal asiatic.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 14 Mart. 2024 Expiră 13 Apr. 2024