Gratis

Manager Financiar

Getfrankly S.R.L.

Candidatul Ideal

Despre client

Clientul nostru, o companie de productie cu traditie, este recunoscută pentru expertiza sa în executia de mobilier de dimensiuni reduse, folosind materiale de înaltă calitate precum furnirul, placajul și PAL-ul. Este considerată lider de piață în România în ceea ce privește producția și exportul de mobilier, oferind o gamă variată de produse inovatoare. Portofoliul lor extensiv include fotolii, scaune moderne pentru birou, bucătărie și spații hoteliere, mobilier pentru copii, și componente mulate, integrând armonios lemn masiv, metal, textile și plastic.

Despre rol

Acest post este destinat unui manager eficient, gata să conduca departamentul financiar-contabil spre succes. Este o oportunitate frumoasa de a impulsiona inovația și eficiența intr-o companie de traditie, asigurându-vă că activitățile financiar-contabile sunt nu doar optimizate, dar și aliniate strategic cu obiectivele ambițioase ale companiei.

Abilitati si cunostiinte:

Experiență de minim 5 ani în roluri de conducere în domeniul financiar-contabil.
Fundament solid de cunoștințe în contabilitate și finanțe, evidențiat printr-o diplomă de licență în domeniul economic.
Calificarea ca expert contabil sau contabil autorizat CECCAR este un avantaj;
Abilități remarcabile de planificare, organizare și analiză financiară.
Expertiză în legislația financiar-contabilă actuală și o dorință continuă de a rămâne la curent cu evoluțiile din domeniu.
Excelente abilități de comunicare și relaționare, capabile să inspire și să motiveze echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Managementul echipei: Vei conduce cu echipa financiar-contabilă (5 persoane)
Strategie Financiară: Vei elabora și vei implementa strategii financiare avansate, asigurând o creștere sustenabilă și eficiență operationala maximă.
Analiză Profundă: Vei realiza analize financiare perspicace, oferind direcții clare pentru îmbunătățirea profitabilității și a performanței organizaționale.
Optimizare Procese: Vei iniția și vei gestiona procese de îmbunătățire continuă, asigurând o gestionare eficientă a resurselor financiare.

Despre oferta

Oportunitatea de a face parte dintr-o companie lider în domeniul său, cu o cultură corporativă inovatoare și orientată spre excelență.
Un pachet atractiv de compensații, recunoaștere și oportunități de dezvoltare profesională continuă.
Șansa de a avea un impact semnificativ în cadrul unei echipe cu traditie și într-un mediu de lucru in dinamica.

Descrierea companiei

De ce GetFrankly?

La GetFrankly ghidăm talentul și creăm viitor.
Înțelegem că o schimbare în carieră nu este doar despre un nou rol, ci este despre găsirea unui loc în care abilitățile, ambițiile și valorile tale se aliniază.
Sună-ne pentru a discuta despre ceea ce este important pentru cariera și viitorul tău, iar noi vom face tot posibilul să te implicăm în proiecte interesante și să-ți oferim opțiuni de carieră împlinitoare.
Te vom ghida către mediul potrivit în care abilitățile tale vor prospera și vor avea un impact semnificativ.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024