Gratis

MANAGER DE VANZARI

Agroland Consult S.R.L.

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate
Cursuri de specialitate in domeniul vanzari/business- reprezinta un avantaj
Experienta minim 3 ani activitate in domeniul vanzarilor si/sau 5 ani in functii de management
Cunostinte solide a strategiilor de vanzari si a proceselor comerciale
Cunostinte Excel – nivel avansat
Cunostinte lb.engleza – minim nivel mediu
Capacitate de analiza, sinteza si organizare eficienta a muncii
Abilitati excelente de organizare, planificare, comunicare si relationar

Descrierea jobului

Daca te alaturi echipei noastre iti oferim:

Loc de munca stabil
Posibilitati de dezvoltare si promovare
Salariu motivant si platit la timp
Mediu de lucru placut si organizat cu toate instrumentele necesare pentru a face performanta

Responsabillitatile specifice postului:
Construieste reteaua de colaboratori, tinand cont cu strictete de politica de tarifare.
Indeplineste/depaseste tintele de vanzari, conform targetului de vanzari stabilit pentru produsele din portofoliul;
Rapunde de construirea si mentinerea relatiilor cu, colaboratorii existenti pentru a asigura satisfactia si fidelitatea acestora precum si extinderea colaborarii cu acestia;
Identifica nevoile clientilor si ofera solutiile adecvate, prezentand produsele si serviciile companiei intr-un mod atractiv și convingator;
Coordoneaza si participa la intalniri cu clientii, prezentari, negocieri si incheie contracte de vanzare;
Monitorizeza performantele de vanzari ale colaboratorilor dar si ale vanzatorilor interni, si raporteaza periodic rezultatele si progresul catre superiorii ierarhici;
Participa la targuri, evenimente si expozitii pentru a promova produsele si pentru a identifica noi oportunitati de afaceri;
Raspunde de actualizarea permanenta a cunostintelor depre produsele si serviciile companiei, despre piata si companiile concurente;
Colaboreaza cu Product manager-ul in analiza si realizarea ofertelor, comenzilor si a contractelor care urmeaza a fi incheiate;
Raspunde de construirea si mentinerea relatiilor solide cu clientii cheie, dezvolta si intretine parteneriate de afaceri;
Disponibilitate pentru deplasari in tara.
Va rog sa aplicacti acestui job, doar daca sunteti din Sibiu!

Focusul nostru este pe produse si servicii inovatoare. Ne dorim ca fermierii sa obtina eficienta si randament maxim in activitatea lor, chiar si atunci cand se confrunta cu o lipsa acuta de personal calificat sau necalificat.
Cu ajutorul noilor tehnologii si a agriculturii de precizie, munca fermierilor va fi una mult mai usoara, automatizata si va duce la cresterea productiei si profitului companiilor din domeniu.
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024