Gratis

Manager De Proiect

IBB-HIB ROMANIA

Candidatul Ideal

  • Studii: superioare, profil tehnic – constructii
  • Constituie un avantaj certificare de Project Management;
  • Minim 2 ani experienţã în managementul proiectelor;
  • Permis auto categoria B;
  • Cunoştinţe operare calculator Microsoft office,
  • Cunoştinţe solide de management al proiectelor (întocmire business plan, urmãrire costuri, gestionare bugete, derulare contractualã, metodologii specifice);
  • Expertiză de lucru cu contracte de lucrari ce utilizeaza conditiile de contract;
  • Cunoştinţele în domeniul juridic şi logistic constituie avantaj;
  • Cunoştinţele de gestiune financiarã şi administrativã constituie avantaj.

Descrierea jobului

  • Elaboreazã planul de proiect (identificã sarcinile, planificã activitãţile, identificã activitãţile critice, evalueazã necesarul de resurse materiale, financiare şi umane pentru derularea proiectului);
  • Planificã, organizeazã, coordoneazã şi controleazã proiectele şi resursele alocate;
  • Coordoneazã implementarea proiectului respectând indicatorii de profitabilitate din Business Plan;
Menţine în permanenţã legatura cu beneficiarul pentru realizarea etapelor de proiect conform planificãrilor;
  • Coordoneazã şi rãspunde de implementarea etapelor proiectului prin gestionarea şefilor de echipã şi a subcontractorilor;
  • Coordoneazã activitatea echipei suport de proiect, asigurându-se de corectitudinea datelor înscrise de aceştia în programele informatice de gestiune;
  • Întocmeşte, împreunã cu echipa de proiect, documentele de raportare a stadiului etapelor de proiect şi încadrarea elementelor componente în marjele de buget;
  • Întocmeşte împreunã cu echipa proiectului planul de execuţie al proiectului;
  • Organizeazã şi coordoneazã procurarea de bunuri şi servicii în cadrul proiectului, respectând procedurile de achiziţii interne ale companiei;
  • Realizeazã planificarea achiziţiei resurselor materiale în concordanţã cu planul de execuţie al proiectului;
  • Realizeazã planificarea cheltuielilor/veniturilor în concordanţã cu planul de execuţie al proiectului;
  • Întocmeşte documentele solicitate de Beneficiar în legaturã cu prevederile contractuale şi desfãşurarea proiectului;
  • Întocmeşte documentele livrabile în conformitate cu procedura internã de Project Management;
  • Se asigurã de respectarea cerinţelor cu privire la SSM si Mediu în cadrul desfãşurãrii proiectului;
  • Realizeazã împreunã cu echipa de management de proiect lista de riscuri şi stabileşte planul de rãspuns la risc;
  • Asigurã comunicarea cu managementul pe timpul derulării proiectului, urmărind îndeplinirea sarcinilor contractuale şi satisfacerea cerinţelor clientului;
  • Urmărirea şi intocmirea, după caz, a documentelor finale, impuse prin metodologia de proiect management şi prin contract, pe faze şi pe proiect, şi susţinerea predarii produselor şi serviciilor cãtre clienţi;
  • Constituie dosarul proiectului care conţine toate documentele generate în cadrul proiectului, de la documentaţia tehnică, documentele livrate în cadrul proiectului, corespondenţa purtată pe perioada derulării proiectului, înregistrările efectuate în conformitate cu procedurile în vigoare.
Oferta, beneficii:
  • Un mediu de lucru modern și dinamic;
  • Integrarea într-o echipă tânără și performantă;
  • Condiții foarte bune de lucru;
  • Salariu motivant;
  • Asigurare medicală privată.

IBB-HIB România desfășoară activități generale de construcții pe teritoriul României începând cu anul 2016. Numeroasele proiecte de construcții finalizate dovedesc experiența solidă, eficiența și profesionalismul. IBB-HIB România este o companie puternică, flexibilă și capabilă să se plieze pe nevoile fiecărui client cu o gamă de servicii ce include: săpături și terasamente; execuție de drumuri, autostrăzi și poduri, căi ferate de suprafață și subterane; construcții civile și industriale; demolări; închirieri utilaje de construcții pentru terasamente, excavații, nivelări, compactări, transport de materiale, etc. Alături de serviciile oferite IBB HIB România oferă și o gamă de materiale de construcții produse după rețele certificate: diferite clase de benton, mixturi asfaltice, alte produse produse din beton, ciment, ipsos.

IBB-HIB România deține din aprilie 2021, un laborator modern și performant de analize și încercări în activitatea de construcții, autorizat de Inspecția de Stat în Construcții.

În 2022 IBB HIB România a intrat în top 100 de companii de construcții conform ciferelor de afaceri nete declarate pentru 2021, cu o creștere de 715% față de anul anterior.

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024