Gratis

Manager de Proiect retele electrice

EUROELECTRIC SRL

Candidatul Ideal

Cerinte minime:
  • Absolvent studii superioare de specialitate (Electrotehnica, Energetica, Automatica, Inginerie Electrica)
  • Bune cunostinte de interpretare desene de proiectare de specialitate, scheme electrice si scheme de conexiuni
  • Experienta similara minim 2 ani pe o pozitie similara
  • Buna cunoastere a MS Office (Word, Excel, PowerPoint), ACAD
  • Permis conducere categoria B
  • Disponibilitatea de deplasare
  • Bune abilitati de organizare si conducere
  • Atentie la detalii
  • Abilitati de comunicare, onestitate
  • Personalitate energica, proactiva, cu atitudine pozitiva

Reprezinta un avantaj:
  • Cunostinte automatizare si instrumentatie
  • Autorizare ANRE (reprezinta un plus)
  • Experienta similara in Industrie (fabrici, terminale portuare, unitati de productie)

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Principalul responsabil de organizarea, executia, receptia si succesul santierelor pe care le conduce
  • Stabileste obiectivele echipelor, programul de lucru si metodele de executie
  • Analizeaza documentatia de executie, stabileste necesarul de resurse necesare executiei: oameni, utilaje, scule, materiale si echipamente
  • Coordoneaza toate resursele santierului asigurand un climat de lucru in echipa
  • Coordoneaza executarea lucrarilor, cu respectarea prevederilor documentatiilor tehnice, ale normativelor in vigoare si procedurilor tehnice de executie (PTE) la nivelul de calitate si la termnele stabilite in contractele incheiate cu Clientul
  • Stabileste necesarul si graficul achizitiilor si urmareste receptia conforma in santier sau baza
  • Intocmeste, urmareste si actualizeaza graficul de executie
  • Raspunde de calitatea executiei
  • Este responsabil pentru consumul de resurse agreat la startul santierului (ore, cantitati, utilaje, utilitati, etc)
  • Coordoneaza logistica legata de lucrarile din santier
  • Unde este cazul verifica si avizeaza situatiile de lucrari ale subcontractorilor
  • Intocmeste situatiile de lucrari in functie de prevederile contractuale respectiv stadiul fizic
  • Intocmeste dosarele de receptie ale lucrarilor
  • Sesizeaza problemele si riscurile si ia/propune (dupa caz) masuri corective

Beneficii :
  • Oportunitatea de a lucra într-un domeniu specializat și de a vă dezvolta profesional
  • Mediu de lucru sigur și respectuos;
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă dinamică și profesionistă.
  • Contract de munca pe perioadă nedeterminată
  • Salariu fix
  • Tichete de masă
  • Sporuri
  • Prime de sărbători
  • Abonament pentru servicii medicale la o rețea de clinici private;
  • Zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în muncă;

Aplică acum pentru a te alătura echipei noastre!

Proiectant si executant in domeniul energetic, EUROELECTRIC ofera servicii complete pentru urmatoarele specializari: retele electrice 20 kV - kV, posturi de transformare, instalatii electrice, mentenanta retele LEA/LES 20kV si la posturi de transformare.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024