Gratis

Manager de proiect (min. 7.000 lei net lunar)

Vendax S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, companie germană, lider mondial în soluții de depozitare, căutăm pentru noul birou din Zalău, un manager de proiect pe resurse și un manager de proiect pe bugete.

Candidatul (candidații) ideal (i):
- Pregătire profesională încheiată în domeniul economic sau diplomă universitară.
- Cel puțin 2 ani experiență profesională într-o activitate comparabilă, în special în planificarea și calcularea costurilor unor proiecte complexe și instalații de mari dimensiuni.
- Capacitatea de a lucra independent și bine organizat.
- O bună cunoaștere a aplicațiilor uzuale din pachetul MS-Office, în special Excel și MS Project.
- Bune capacități de comunicare și lucru în echipă și în poziții cu rol de interfață.
- Bune cunoștințe de limba engleză, scris și vorbit.

Descrierea jobului

Manager de proiect cu focalizare pe planificarea resurselor
- Planificarea termenelor pentru diverse șantiere.
- Calculația orelor de montaj necesare ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀fiecărui proiect, precum și resursele necesare, de exemplu: montatori, motostivuitoare și platforme de lucru la înălțime.
- Persoană de contact pentru clienți, dar și pentru angajații proprii; coordonarea termenelor.
- Realizarea planificării termenelor în MS-Project, inclusiv indicarea resurselor necesare.
- Asigurarea de instrumente de monitorizare a derulării proiectelor, în vederea urmăririi progresului lucrărilor pe șantier în faza de implementare.
- Realizarea de noi instrumente și perfecționarea instrumentelor existente.
- Coordonarea cerințelor aferente deplasărilor, necesarului de permise de muncă, formalităților fiscale ale propriilor angajați sau subcontractorilor, în colaborare cu clientul și cu departamentul de resurse umane.
- Verificarea disponibilității resurselor necesare la locul desfășurării proiectului.

Noi suntem VENDAX. Suntem o echipă de recrutare. Suntem o echipa cu capital 100% românesc, cu produse 100% românești. Suntem ”made in România”. Suntem o echipă extrem de dinamică. Suntem consultanți de carieră, curioși, dedicați în ceea ce facem, prieteni, fascinați de oameni, pasionați, traineri cu experiență, cu simțul umorului, tătici și mămici (unii dintre noi), sociabili, devoratori de informații, cu multe calități, dar și defecte, uneori încăpățânați, optimiști, pregătiți pentru schimbare, meticuloși, comunicativi, veseli, lideri, dezvoltatori, inovatori ... Adică suntem ”altfel”... Suntem o echipă ”altfel”, care face lucrurile ”altfel” pentru a obține rezultate ”altfel”. De aceea ne și dorim clienți ”altfel” care să-și dorească ”altfel” de rezultate. Rezultate concrete, măsurabile, eficiente.

Publicat 19 Mai 2024 Reactualizat 9 Iun. 2024 Expiră 18 Iun. 2024