Gratis

Manager de produs

MODERN POWER SYSTEMS SRL

Candidatul Ideal

Descriere Poziției
Suntem în căutarea unui coleg care sa dezvolte, impreuna cu Direcorul General, departamentului comercial prin adaugarea unui nou produs in portofoliu: pompe de caldura.

Pentru a-ti fi mai usor, ar fi bine sa ai
  • Studii superioare tehnice
  • Cunostinte solide de MS Office
  • Capacitatea de a dezvolta/coordona o echipa de vanzari la nivel zonal/national
  • Vanzarea de pompe de caldura constituie un avantaj
  • Abilitati de comunicare si motivare a echipei
  • Abilitati de planificare
  • Gestionare eficienta a timpului si capacitate de luare a deciziilor logice
  • Capacitatea de a gestiona stresul
  • Disponibilitatea de a calatori
  • Accent puternic pe calitate
  • Limba engleza
  • Carnetul de conducere categoria B

Descrierea jobului

Practic, daca decizi sa ni te alaturi, vei avea urmatoarele responsabilitati.
  • Elaborarea si monitorizarea strategiei si a planului de vanzare impreuna cu Directorul General
  • Prospectarea pietei si extinderea bazei de date de clienti
  • Contactarea clientilor pentru identificarea nevoii si prezentarea tehnica si financiara a produsului
  • Monitorizarea contractelor aflate in desfasurare in vederea incasarii sumelor aferente
  • Informarea permanenta in legatura cu trendurile industriei/ofertele concurentei
  • Dezvoltarea echipei de vanzari la nivel national impreuna cu Departamentul de Resurse Umane, in conformitate cu strategia companiei
  • Identificarea nevoilor de istruire ale subalternilor si asigurarea formarii profesionale
  • Stabilirea obiectivelor pentru echipa de vanzari si umarirea indepliniii acestora
  • Coordonarea, indrumarea si monitorizarea modului de organizare si desfasurare a activitatii Managerilor de Vanzari Zonali pentru eficientizarea timplui de lucru/procesului de vanzare/coordoarea echipei
  • Mentinerea legaturii cu managerii zonali de vanzari in vederea obtinerii statusului activitatilor aflate in desfasurare
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei
  • Mediu de lucru prietenos și colaborativ
  • Prime de sarbatori

Modern Power Systems este o companie din Cluj-Napoca care activeaza pe piata energetica de 12 ani, incercam sa gasim modalitati prin care sa crestem efcienta electrica a cladirilor, axandu-ne pe energia regenerabila.
Publicat 15 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 14 Apr. 2024