Gratis

Manager de Productie

MOS SRL

Candidatul Ideal

Competențe tehnice în domeniu.
Abilități de leadership pentru a motiva și conduce o echipă.
Excelente abilități de comunicare pentru a asigura o colaborare eficientă.
Capacitatea de a gestiona proiecte, inclusiv planificarea și respectarea termenelor limită.
Flexibilitate și adaptabilitate pentru a răspunde schimbărilor de pe piață și proceselor.
Atenție la detalii și o orientare puternică către calitate și eficiență.
Abilitatea de a lua decizii rapide și eficiente în situații presante.

Descrierea jobului

Managerul de producție la Moș SRL va fi responsabil pentru supravegherea și coordonarea tuturor activităților de producție, asigurându-se că procesele de prelucrare sunt eficiente, respectă standardele de calitate și sunt finalizate în termenele stabilite. Acest rol esențial presupune gestionarea echipei de producție, optimizarea fluxurilor de lucru și colaborarea strânsă cu departamentele de proiectare, logistică și controlul calității.

Responsabilități Principale:

Planificarea, coordonarea și supravegherea activităților zilnice de producție pentru a asigura îndeplinirea obiectivelor de producție.
Implementarea și monitorizarea proceselor de producție pentru îmbunătățirea continuă a eficienței și calității.
Colaborarea cu echipa de proiectare și departamentul tehnic pentru dezvoltarea și implementarea celor mai eficiente metode de producție.
Gestionarea echipei de producție, formarea și evaluarea performanței angajaților.
Asigurarea respectării normelor de sănătate și siguranță în muncă în cadrul departamentului de producție.
Monitorizarea și controlul costurilor de producție pentru a asigura eficiența operațională.
Colaborarea cu departamentul de achiziții pentru asigurarea materialelor necesare și cu departamentul de vânzări pentru planificarea producției în funcție de cerințele clienților.
Pregătirea rapoartelor de producție și analiza datelor pentru identificarea oportunităților de îmbunătățire.

Cerințe:

Studii superioare în Inginerie Mecanică, Industrială sau domeniu relevant.
Experiență de minim 3 ani într-un rol similar, preferabil în industria prelucrării metalelor.
Cunoștințe privind procesele de producție,
Abilități excelente de lider, cu capacitatea de a motiva și a gestiona echipe.
Cunoștințe de bune practici în domeniul siguranței și sănătății în muncă.
Competențe în planificare și organizare, cu o abordare analitică și orientată spre soluționarea problemelor.
Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat.

Oferta Noastră:

Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție și în continuă dezvoltare.
Pachet salarial competitiv, ajustat în funcție de experiență și competențe.

Cum să Aplicați: Pentru a aplica, trimiteți CV-ul prin e-mail la adresa noastră de contact, specificând în subiectul mesajului „Aplicație Manager de Producție”. Selecția candidaților se va face pe baza analizei documentelor primite și a interviurilor de angajare.

Moș SRL este o firmă specializată în prelucrarea metalului, cu peste 25 de ani de experiență în domeniu. Începând ca o afacere de familie în 1994, compania oferă acum o gamă largă de servicii de prelucrare metalică, inclusiv debitare laser pentru tablă și profile, îndoire CNC, sudură, vopsire electrostatică și zincare electrochimică.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024