Gratis

Manager de Operatiuni / Rezidential

Prime Kapital Development S.R.L.

Candidatul Ideal

Managerul de Operațiuni / Rezidențial - este responsabil de coordonarea și gestionarea activităților operaționale legate vanzari, marketing si raportare in cadrul proiectelor rezidențiale în cadrul dezvoltării imobiliare. Această poziție implică supervizarea și implementarea proceselor operaționale pentru a asigura progresul și succesul proiectelor rezidențiale.

Cerinte si abilitati:
  • Experiență anterioară în domeniul administrării și coordonării activităților de business (experiență anterioară în dezvoltarea imobiliară reprezinta un plus).
  • Experiență în analiză financiară și în dezvoltarea strategiilor de afaceri.
  • Experieinta in industrii cu specific B2C este un plus.
  • Studii superioare în domeniul afacerilor, management imobiliar sau o disciplină similară.
  • Cunoștințe avansate de operare MS Office și alte instrumente software relevante.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, cu capacitatea de a colabora eficient cu diferite echipe și părți interesate.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona multiple proiecte simultan, luand decizii in mod independent.
  • Experiență în gestionarea resurselor umane și materiale într-un mediu dinamic.
  • Abilitatea de a adapta și de a implementa schimbări în mod eficient.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Planificarea și coordonarea activităților operaționale pentru proiectele rezidențiale
  • Dezvoltarea și implementarea procedurilor operaționale pentru a asigura eficiența și calitatea în cadrul proiectelor rezidențiale. Urmarirea respectarii legislatiei aplicabile industriei.
  • Colaborarea cu echipele de proiectare, construcție și vânzări pentru a asigura alinierea activităților cu obiectivele proiectului și termenele limită.
  • Dezvoltarea planurilor de afaceri împreună cu membrii echipei.
  • Asigurarea direcției și supravegherii planurilor de afaceri, bugetelor și contractelor.
  • Revizuirea și recomandarea bugetelor de marketing si a celor operationale anuale.
  • Stabilirea și monitorizarea indicatorilor de performanță financiară și operațională aferente echipelor de vanzari, marketing.
  • Evaluarea scenariilor de risc și fezabilitate.
  • Identificarea și gestionarea riscurilor operaționale pentru a minimiza impactul negativ asupra proiectelor rezidențiale.
  • Colaborarea cu managerii de zone, managerii de vânzări și alte părți interesate pentru implementarea inițiativelor de îmbunătățire a vânzărilor și marketingului.
  • Monitorizarea și asigurarea îndeplinirii obiectivelor și țintelor managerilor de zone și de vânzări.
  • Supravegherea vânzării și închirierii portofoliului de proiecte și dezvoltarea strategiilor pentru maximizarea eficienței.
  • Coordonarea echipei și asigurarea îndeplinirii obiectivelor de marketing, operaționale și financiare.
  • Implementarea și evaluarea sistemului de KPI pentru echipa subordonată.
  • Colaborarea cu consultanții externi pentru servicii specializate.
  • Realizare previziuni de vanzari.
  • Coordondarea analizelor de piata.
  • Raportare catre Management superior si investitori.
  • Implicarea în soluționarea situațiilor de criză și îndeplinirea altor sarcini atribuite.

Prime Kapital este o organizatie care actioneaza ca investitor, dezvoltator si operator pe piata de real estate. Accentul investitiilor se pune pe Europa Centrala si de Est, investind preponderent in activele de retail, in proiecte rezidentiale si, atunci cand apar oportunitati, in alte segmente imobiliare.

Echipa cuprinde profesionisti cu o experienta exceptionala, combinand o baza de competente integrata de-a lungul intregului lant de creare a valorii proprietatii. Conducerea organizatiei este formata si din fondatorii si fostii directori executivi ai celei mai mari companii de proprietati comerciale cu sediul in Europa Centrala si de Est, care, in calitatea lor anterioara, au dezvoltat, re-dezvoltat si operat mai mult de 30 de active de baza.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 17 Apr. 2024