Gratis

Manager de Marketing - Timisoara

COFETARIA NAOMI

Candidatul Ideal

Abilități necesare:
  • Pentru a aplica la acest rol, trebuie să posedați următoarele calificări și competențe:
  • Experiență ca și Manager de Marketing și Vânzări, Manager de Vânzări sau coordonator de marketing.
  • Diplomă de licență în marketing, administrarea afacerilor sau într-un domeniu conex.
  • Experiență de lucru dovedită ca manager/coordonator de marketing
  • Experiență dovedită în identificarea publicului țintă și conceperea unor campanii de marketing atractive.
  • Experiență în lucrul cu cifrele și rapoartele de analiză a activității.
  • Abilități bune de vânzare, de relaționare cu potențialii clienți.
  • Abilități de copywriter, de înțelegere profundă a mesajelor transmise clienților.
  • La curent cu cele mai recente tendințe și cele mai bune practici de marketing.
  • Înțelegerea strategiilor și tacticilor de marketing digital, cât și offline.
  • Competență în utilizarea diferitelor canale și instrumente de marketing, inclusiv platforme de social media, software de marketing prin e-mail și sisteme de gestionare a conținutului.
  • Abilități excepționale de comunicare și relaționare, cu capacitatea de a colabora eficient cu mai multe echipe
  • Mentalitate analitică și competență în analiza datelor pentru a măsura performanța de marketing și a identifica oportunități de îmbunătățire.
  • Creativitate și un ochi puternic pentru design pentru a crea materiale de marketing convingătoare.
  • Abilitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan și de a respecta termenele limită într-un mediu cu ritm rapid.
  • Abilitatea de a coordona o echipă de marketing și vânzări.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:

În calitate de Manager de Marketing și Vânzări, vei fi responsabil pentru dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing pentru a spori vizibilitatea celor 3 branduri, pentru a atrage noi clienți și pentru a încuraja loialitatea în rândul clienților existenți.
Responsabilitățile cheie vor include:
  • Crearea și punerea în aplicare a unor planuri de marketing complexe pentru a stimula atragerea și păstrarea clienților.
  • Efectuarea de studii de piață pentru a identifica publicul țintă, concurența și tendințele emergente.
  • Dezvoltarea și gestionarea campaniilor de marketing digital, inclusiv SEO, social media, marketing prin e-mail și crearea de conținut.
  • Colaborarea cu echipele interne pentru a crea materiale de marketing atrăgătoare, cum ar fi broșuri, buletine informative, conținut de site web și materiale promoționale.
  • Urmărirea și analizarea indicatorilor de performanță de marketing, generarea de rapoarte și furnizarea de informații utile pentru a optimiza eforturile de marketing.
  • Gestionarea prezenței online, inclusiv a site-ului web, a canalelor de social media și a platformelor de recenzii online.
  • Construirea și menținerea relațiilor cu mass-media, organizații comunitare și persoane influente din industrie pentru a maximiza expunerea.
  • Planificarea și coordonarea evenimentelor de marketing, a sponsorizărilor și a parteneriatelor pentru a crește vizibilitatea mărcii.
  • Rămânerea la curent cu tendințele din industrie și cu cele mai bune practici în marketingul din domeniul Horeca.
  • Elaborarea și implementarea strategiei de promovare ale evenimentelor organizate de Cofetăriile Naomi.
  • Contactarea potențialilor clienți, ofertare individuală, urmărire conversie de la ofertare la contractare.
  • Elaborarea și implementarea strategiei de promovare pentru toate cele 3 branduri.
  • Implementarea strategiilor B2B, relaționare, ofertare și contractare.
  • Angajarea și instruirea noilor membri ai echipei de marketing.
  • Coordonarea taskurilor echipei de marketing și vânzări, crearea proceselor și procedurilor de lucru acolo unde este nevoie, urmărirea implementării lor.
  • Colaborarea cu diverse echipe care vor lucra la proiect: agenții de marketing, freelanceri, influenceri etc.
  • Realizarea rapoartelor lunare conform activităților desfășurate

Beneficii oferite:
  • Salariu motivant;
  • Tichete de masă;
  • Decont transport;
  • Prime și bonusuri în funcție de rezultate;
  • Posibilitatea de a construi echipa dorită;
  • Mediu de lucru profesional și deschis către tot ce e nou;
  • Posibilitatea de a te dezvolta profesional fiind implicat în proiecte mari, la nivel internațional.

Suntem fondatorii a 3 branduri de succes din Timișoara: Cofetăriile Naomi, Restaurantul Villino Verde și Atelierul Gourmet. În acest moment ne aflăm într-un proces de rebranding - primul pas din strategia noastră de business pentru următorii ani - extinderea afacerii la nivel național și internațional.
Pentru a ne atinge scopurile mărețe avem nevoie de un Manager de Marketing și Vânzări care să-și dorească să facă parte din acest proiect. Construim echipa de marketing și vânzări în concordanță cu aspirațiile noastre, căutând cei mai buni oameni.
Dacă ai experiență în marketing și vânzări, te invităm la un interviu.

Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024