Gratis

Manager Control Financiar / Tehnic

AVE BIHOR SRL

Candidatul Ideal

SC AVE BIHOR SRL angajeaza Manager Control Financiar / Tehnic , Manager Financial controller in Oradea

Cerinte:
  • Absolvent studii superioare(tehnice, economice)
  • Abilitati de comunciare si negociere
  • Cunostinte de operare PC (Office)
  • Cunoastere programelor: Nexus, Saga, Asis,
  • Abilitati de monitorizare si control, a mai multor activitati.
  • Cunoasterea limbii maghiare se considera avantaj.

Descrierea jobului

Atributii:
  • Supravegherea proceselor economice si tehnice
  • Cunoasterea legislatiei aplicabile la activitatea specifica
  • Analiza investitiilor economice si tehnice
  • Urmarirea starii mijloacelor fixe din punct de vedere tehnico-economic
  • Efectuarea vizitelor de lucru pe teren
  • Monitorizarea contractelor pe toata perioada activa
  • Analizarea rapoartelor de lucru
  • Oferirea suportului pentru controlul proceselor operative zilnice
  • Pregatirea analizelor de cost
  • Intocmirea rapoartelor lunare, trimestriale, anuale si a celor solicitate la cerere
  • Controlling financiar, de performanta, de cost, si a rezultatelor
  • Intocmirea rapoartelor si a prognozelor, prezenta la sedintele de forecast, si de buget
  • Pregatirea analizelor care ofera suport decizional strategic
  • Benchmarking, pregatirea analizelor industriale si sectoriale, analiza implementarii investitiilor
  • Participarea la audit intern-extern.

Beneficii:
  • Raport de munca pe perioada nedeterminata
  • Bonuri de masa in valoare de 35 Ron
  • Prime de sarbatori: Cracium si Pasti
  • Bonus de performanta.

AVE Bihor - a fost infiintata in 2008, avand ca obiect principal de activitate „colectarea deseurilor nepericuloase. Obiectivele companiei sunt:

  • Colectarea deseurilor menajere de la intreaga populatie din zonele deservite (circa 340.000 de oameni).
  • Implementarea colectarii separate a deseurilor reciclabile atat in mediul urban, cat si in mediul rural.
  • Realizarea unui grad cat mai mare de valorificare a deseurilor municipale si asigurarea indeplinirii tintelor privind deseurile de ambalaje.
  • Reducerea cantitatii de deseuri biodegradabile la depozitare prin compostare la sursa si alte metode de tratare astfel incat sa se asigure atingerea tintelor legislative.
  • Gestionarea corespunzatoare a fluxurilor speciale de deseuri (deseuri municipale periculoase, deseuri voluminoase, deseuri de echipamente electrice si electronice).
  • Colectarea si valorificarea potentialului util din deseurile din constructii si demolari.

Pentru mai multe detalii, va invitam sa vizitati site: https://www.ave-bihor.ro/Home/Index

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024