Gratis

Manager Comercial - Ramnicu Valcea

JOB PARTNER SRL

Candidatul Ideal

  • studii universitare – avantaj marketing/economic/logistica;
  • experienta de minim 10 ani in activitati comerciale;
  • experienta in domeniul vanzarilor catre persoane juridice;
  • bune competente operare pc;
  • bune competente de comunicare in limba engleza;
  • permis de conducere, categoria B – obligatoriu;
  • interes pentru dezvoltarea continua a competentelor in domeniul vanzarilor;
  • spirit de echipa si aptitudini organizatorice – placerea de a forma echipe si de a inspira oameni;
  • flexibilitate in gandire si putere de decizie;
  • asumarea responsabilitatii, implicare si seriozitate.

Descrierea jobului

  • coordonarea activitatii comerciale;
  • coordonarea si dezvoltarea echipei de vanzari din cadrul departamentului;
  • monitorizarea permanenta a pietei si a concurentei si elaborarea strategiei eficiente de dezvoltare a pozitiei pe piata;
  • valorificarea maxima a potentialului firmei;
  • gestionarea bugetului de vanzari;
  • participarea la stabilirea preturilor;
  • analiza factorilor care cresc profitul si indicatorii de crestere a afacerii, precum si modul in care sunt afectati acesti factori;
  • gestionarea clientilor B2B si a furnizorilor si dezvoltarea strategiei de relationare cu acestia;
  • intocmirea situatiilor comerciale;
  • reprezentarea firmei in relatiile cu furnizorii, clientii, cu managementul altor firme, etc.

Beneficii:
  • salariu adaptat expertizei candidatului;
  • bonus vanzari;
  • contract pe perioada nedeterminata;
  • tichete de masa;
  • masina de serviciu;
  • prime de sarbatori (Paste si Craciun).

* Doar persoanele care corespund cerintelor vor fi contactate. Va multumim!
*Aplicand la acest anunt esti de acord cu prelucrarea datelor personale de catre Job Partner in scopul recrutarii

Descrierea companiei

E T I M P U L S A F I I R E M A R C A T !

JobPartner. Pentru ca oamenii conteaza si pentru ca e timpul sa iubesti ziua de luni. Am creat JobPartner din dorinta de a fi mai aproape de oameni talentati ca tine, care merita sa intalneasca angajatori care iubesc si dezvolta cu adevarat oamenii.

La JobPartner veti avea parte de un candidate experience inedit, veti regasi dorinta de a descoperi si cunoaste potentialul maxim de care dispuneti, astfel incat sa va indreptam catre job-uri care vi se potrivesc cu adevarat.

Pentru ca pasiunea noastra pentru domeniul resurselor umane este nestinsa, furnizam cu succes de mai bine de 8 ani de zile servicii de recrutare & selectie si consultanta in domeniul resurselor umane.

Unul dintre obiectivele noastre majore este protejarea datelor dumneavoastra personale si recomandam informarea cu privire la Politica de Confidentialitate.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 13 Mart. 2024 Expiră 12 Apr. 2024