Gratis

MANAGER coffee shop TUCANO

COFFEE SOURCES SRL

Candidatul Ideal

Dacă ai experiență în Managementul oamenilor, planificare, incurajarea muncii in echipa, oferirea de feedback, experiente in serviciul cu clientii, dezvoltarea bugetelor, auto-motivare, nivel energetic crescut, multi-tasking, rezolvarea conflictelor, bune abilitati de comunicare și îți dorești să obții rezultate mărețe lucrând într-un Coffee Shop creativ în Iași, atunci ești persoana potrivită!

Dacă cele scrise te reprezintă, ia legătura cu noi.

Pentru informaţii detaliate nu ezita să ne contactactezi.

Persoanele interesate sunt rugate să expedieze CV-ul atașând si o poză personal la adresa iasi@tucanocoffee.com

Descrierea jobului

Realizeaza obiectivele resurselor umane prin: recrutarea, selectia, instruirea, consilierea si disciplinarea angajatilor. Le comunica asteptarile profesionale si planifica, monitorizeaza, evalueaza si revizuieste contributiile personalului la locul de munca.

Realizeaza obiectivele operationale ale restaurantului, contribuind cu informatii si recomandari la planurile strategice. Pregateste si completeaza planurile de actiune. Implementeaza standarde de productie, productivitate, calitate si servicii pentru clienti. Se implica in rezolvarea problemelor aparute si finalizarea auditurilor.

Se ocupa de identificarea tendintelor, determinarea imbunatatirilor sistemului si implementeaza schimbari cand este cazul.

Respecta obiectivele financiare ale restaurantului prin prognozarea cerintelor si realizarea unui buget anual; programarea cheltuielilor, analizarea variatiilor si initierea de actiuni corective.

Planifica meniurile consultandu-se cu bucatarii sefi, estimeaza costul si profitul pentru meniu si ajusteaza meniul, daca este cazul.

Controleaza costurile prin evaluarea portiilor si a procesului de preparare a mancarurilor, minimizarea deseurilor si asigurarea unei inalte calitati a pregatirii platingului.

Maximizeaza rentabilitatea barului asigurand controlul portiilor si monitorizarea acuratetei tarifelor si a calitatii.

Se ocupa de promovarea restaurantului prin plasarea de anunturi, invitarea editorilor de specialitate la degustari pentru a scrie recenzii, contactarea presei locale si nationale pentru acordarea de interviuri si/sau realizarea de parteneriate si promovarea intensa pe retelele sociale. Nu in ultimul rand, incurajeaza companiile locale sa organizeze evenimente sociale in coffee shop.

Mentine un mediu sigur si sanatos prin stabilirea, respectarea si aplicarea standardelor si procedurilor de curatenie si respectarea reglementarilor legale privind siguranta clientilor si a personalului. Elaboreaza planuri de actiune in caz de dezastre si instruieste personalul in acest sens; se asigura de functionarea sistemelor de securitate si a sprinklerelor si de intretinerea parcarii si a cailor de acces.

Mentine ambianta prin controlarea si asigurarea iluminatului adecvat, a muzicii de fundal, a paharelor, a vibe-ului si a calitatii produselor, dar si a modului in care sunt asezate la mese; monitorizeaza prezentarea platingurilor.

Isi actualizeaza in permanenta cunostintele in domeniu prin participarea la oportunitati educationale, citirea publicatiilor profesionale, participarea la evenimente specifice, studierea cerintelor pietei si analizarea concurentei.

Beneficii oferite:

● salariu motivant (in functie de cunostinte si experienta).
● bonusuri in functie de evolutie, implicare si performante.
● stabilitate, mediu de lucru placut si o atmosfera relaxata.

Tucano Coffee» este o rețea internațională de Coffee shop-uri, ce promovează filozofia de Love.Peace.Coffee în întreaga lume.http://tucanocoffee.com

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024