Gratis

Manager Clinica de Psihologie

FABRICA DE EMOȚII S.R.L.
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Manager clinica de psihologie

- foarte bun comunicator (pentru a exprima clar, concis si ferm mesajul transmis, fie in interiorul companiei, fie in exterior);

- calitati organizatorice (responsabilitatile individuale apartin angajatilor, insa cele de grup cad in sarcina managerului, spre exemplu stabilirea deadline-urilor, verificarea calitatii muncii etc.);

- adaptabilitate crescuta (o reactie rapida si pozitiva in cazul unor schimbari, al unor conditii de stres, criza etc., atitudinea facand diferenta in astfel de situatii);

- empatie si capacitate de intelegere (un manager trebuie sa fie capabil sa se puna in pielea angajatilor sai, sa ii inteleaga pe acestia si sa se plieze pe specificul/personalitatea/modul lor de lucru, astfel incat sa obtina maximum de la fiecare, in beneficiul organizatiei);

- profesionalism si simt al responsabilitatii.

Descrierea jobului

- coordoneaza activitatea companiei sau firmei, asigurandu-se de buna functionare a acesteia, din toate punctele de vedere;

- deleaga sarcinile si atributiile catre subordonati, asigurandu-se ca acestea sunt distribuite echitabil si in functie de abilitatile si competentele fiecarui membru al echipei;

- mentine legatura cu partenerii de business si alte entitati, fiind reprezentantul companiei (cu tot ceea ce presupune acest rol - know-how, imagine etc.);

- stabileste obiectivele generale ale companiei, in conformitate cu strategia consiliului de administratie

Clinică de Psihologie si Centru de Autism cu psihologi terapeuți specializați în Terapie cu Adulți și Copii, Logopedie, Evaluare psihologică, Terapie de Grup, Cursuri Acreditate ANC.
Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 13 Iun. 2024