Gratis

Manager calitate si cercetare-dezvoltare

TRANSILVANIA NUTS SRL

Candidatul Ideal

  • Studii superioare în domeniul industriei alimentare;
  • Minim 5 ani experiență pe o poziție similară;
  • Cunoștințe generale de management, legislație și standarde în domeniul calității și siguranței alimentare;
  • Certificări deținute: auditor intern IFS, HACCP;
  • Abilități de leadership;
  • Abilități de comunicare;
  • Abilități de planificare și organizare;
  • Abilități de rezolvare a problemelor;
  • Cunoștințe MS Office (excel, power point, word, outlook).

Descrierea jobului

  • Gestionarea și implementarea politicilor, proceselor și procedurilor companiei aliniate la cerințele standardelor de calitate și cerințele legislative;
  • Menținerea și îmbunătățirea certificării sistemelor companiei;
  • Însoțirea autorităților și auditorilor în timpul inspecțiilor și auditurilor;
  • Elaborarea și derularea planului anual de audituri și inspecții interne;
  • Stabilirea planului de validare pentru noile procese, produse și echipamente;
  • Coordonarea activității personalului din subordine, motivarea, instruirea și evaluarea acestuia;
  • Generarea și implementarea de noi metode pentru îmbunătățirea calității produselor și de reducere a reclamațiilor;
  • Tratarea reclamațiilor;
  • Dezvoltarea de noi produse și coordonarea proiectelor de dezvoltare.

Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 10 Mai 2024