Gratis

Manager Aprovizionare si Logistica

SC MEDLINE COM SRL

Candidatul Ideal

Căutăm Manager Aprovizionare și Logistică, care să se alăture echipei noastre din Cluj-Napoca. Candidatul ideal planifică, conduce, coordonează și implementează operațiunile departamentului și personalului implicat în activitățile de achiziție și logistică a produselor, echipamentelor, materialelor și serviciilor necesare în îndeplinirea activității operaționale.
Va colabora strâns cu departamentele operaționale și cu clienții firmei, pentru a asigura o distribuție eficientă a produselor noastre, și va superviza întregul lanț de aprovizionare.

Cerințe:
  • Studii superioare absolvite;
  • Experiența anterioară în coordonarea activităților de aprovizionare sau logistice sau într-un rol similar de minim 3 ani;
  • Cunoașterea sistemului de operare Winmentor reprezintă avantaj, sau a unui alt soft de contabilitate;
  • Abilități de leadership, comunicare și rezolvare a problemelor;
  • Abilități bune de planificare, organizare și gestionare a timpului;
  • Cunoștințe MS Office (excel, baze de date, rapoarte);
  • Carnet conducere cat. B

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Managerul de aprovizionare și logistică planifică și organizează activitățile de aprovizionare: prospectarea pieței, negocierea contractelor cu furnizorii, încheierea și urmărirea derulării contractelor;
  • Răspunde de aprovizionarea cu produse și servicii: de aprovizionarea de consumabile pentru curățenie și igienă, de aprovizionarea de echipamente de lucru și protecție, de aprovizionare de ustensile și aparate de curățenie, și de aprovizionare de echipamente IT și soft;
  • Organizează activitatea de recepție a produselor aprovizionate;
  • Realizează înregistrări contabile în softul Winmentor;
  • Urmărește și soluționează reclamațiile clienților
  • Coordonează și controlează activitatea de depozitare, stocare, aranjarea mărfurilor din depozit și pregătirea livrărilor către clienții / partenerii companiei;
  • Coordonează procesele de inventariere lunare și/sau anuale;
  • Organizează și coordonează parcul auto al societății;
  • Răspunde de realizarea indicatorilor de performanță al departamentului;
Ce oferim:
  • Pachet salarial și de beneficii atractiv;
  • Abonament servicii medicale la o rețea de clinici private;

Descrierea companiei

www.medline.com.ro

Publicat 15 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 15 Mai 2024