Publicat 18 Oct 2015 | Expiră 19 Nov 2015

Manager Agentie de turism

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

Persoana cu simt dezvoltat al responsabilitatii, inovativa, punctuala, eficienta, rapida in luarea deciziilor , cu abilitati de negociere , rezistenta la stres, motivat sa fie remunerat conform performantelor inregistrate,cunoscatoare a sistemelor de rezervari hoteliere si / sau Worldspan.
Cerinte job
- 2 – 4 ani experienta
- Studii superioare in turism;
- Cunostinte de operare a sistemului Worldspan;
- Cunostinte de operare in sistemele tour-operatorilor germani;
- Microsoft Office(Word, Excel Power Point, Outlook, navigare Internet)
- Seriozitate
- Ordonat, organizat, punctual.
- Capabil sa respecte dead-line-urile.
- Comunicativ, sociabil, putere de convingere , personalitate deschisa, sa relationeze cu usurinta cu potentialii clienti
- Pro-activ, dorinta de a deveni profesionist in turism
- Persoana meticuloasa, rapida si responsabila
- Capacitate de lucru in conditii de stres

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

- Veti dezvolta realtii de afaceri noi, veti genera si negocia noi venituri pentru Entourage Travel cu un target anual in venituri facturate.
- Responsabil pentru generarea de initiativa proprie si stabilirea programarilor
- Impuls, motivatie si atentie la detaliu pentru a va asigura ca toate oportunitatile de vanzari ale Entourage Travel sa fie captate si explorate.
- Gestionarea unui portofoliu de clienti existenti si atragerea de noi clienti;
- Intocmirea, prezentarea si vanzarea produselor turistice ;
- Consilierea clientilor in alegerea serviciilor turistice externe si interne
- Rezervarea serviciilor turistice si biletelor de avion;
- Urmarirea derularii tranzactiilor efectuate;
- Intocmirea de documente specifice activitatii (contracte, vouchere, etc.)

Descrierea companiei

Descrierea companiei:

Compania ,franciza TUI Travel Center, ofera servicii de ticketing,rezervari de hoteluri, inchirieri de masini, tururi si activitati, organizari de conferinte, consultanta turistica.

Expirat
Manager Agentie de turism  -  SC ENTOURAGE TRAVEL SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles