Gratis

MANAGER ACTIVITATE POST VANZARE - SERVICE SI PIESE SCHIMB

Daperom Grup Auto S.R.L.

Candidatul Ideal

•Minim 3 ani experienta pe o pozitie similara;
•Studii tehnice: Universitatea Politehnica, Autovehicule Rutiere – prezinta avantaj, nu e obligatoriu;
•Experienta în management echipe;
•Cunoasterea limbii Engleza si/sau Franceza – prezinta avantaj;
•Cunostinte avansate MS Office - Outlook, Excel, Word ;
•Gandire strategica si analitica;
•Abilitatea de comunicare, planificare si organizare;
•Atitudine comerciala;
•Orientare catre client, seriozitate, amabilitate

Descrierea jobului

Responsabilitati Manager Aftersales :
•Tine legatura cu departamentele de aftersales ale partenerului nostru Renault Commercial Roumanie, este responsabil de indeplinirea obiectivelor de cantitate si calitate lunare , precum si de parcurgerea formarilor profesionale ale salariatilor companiei noastre
•Organizeaza, conduce si controleaza activitatile de servicii post vanzare;
•Controleaza si raspunde de buna desfasurare a activitatii in cadrul departamentului servicii post vanzare;
•Dezvolta portofoliul de clienti – identifica noi modalitati de atragere a clientilor si de retentie a acestora;
•Propune volumele de vanzari ale departamentului (ore manopera service si piese de schimb) si raspunde de atingerea lor, in mixurile bugetate;
•Supervizeaza stocul de piese de schimb, gestioneaza comenzile de service si controlul incasarilor facturilor de service;
•Initiaza, organizeaza si controleaza campaniile de promovare a activitatii departamentului Servicii post Vanzare;
•Se implica in intocmirea planului de organizare a departamentului servicii dupa vanzare, fisele de post, planul de scolarizare si evaluarea personalului din subordine;
•Propune si implementeaza standarde specifice de satisfactie a clientilor si le comunica tuturor angajatilor din departament;
•Implementeaza programe de reclama si comercializare pentru cresterea eficientei contului de evidenta a volumului de reparatii (traffic count) si a vanzarilor/comanda reparatie;
•Face propuneri in vederea eficientizarilor costurilor departamentale si se asigura ca pastreaza preturile de reparatii auto la nivelul practicilor competitive;
•Raspunde prompt la solicitarile clientilor referitoare la eventualele probleme de reparatii.

Beneficii :
Salariu deosebit de atractiv, bonuri de 40lei/tichet, bonusuri de obiectiv lunare si trimestriale, telefon, laptop si auto de serviciu

Daperom este concesionar Dacia din anul 1995 si a devenit în 2022 și distribuitor si reparator autorizat Nissan.

Cei aproape 30 de ani de experiență în comercializarea autoturismelor marca Dacia și cu o experiență similară pe zona de service, fac din Daperom unul din cei mai importanți concesionari și reparatori din județul Argeș.

Daperom înseamnă profesionalism și încredere. Reprezentăm alegerea optimă pentru mii de clienți anual, persoane fizice sau juridice, fie că este vorba de achiziția unui model Dacia și acum și Nissan sau reparațiile oferite de atelierul nostru de service și le mulțumim tuturor pentru faptul că suntem prima lor opțiune.

În ultimii ani Daperom și-a concretizat și dovedit profesionalismul prin câștigarea a doua premii cu titlul Dealerul Dacia al anului în România, o performanță unică pentru un concesionar din județul Argeș. Acest titlu a venit ca o recunoștință din partea producătorului Dacia asupra serviciile oferite de noi în raport cu clienții noștri atât pe zona de vânzare vehicule noi cât și pe cea de service, performanță pe care ne dorim să o repetăm cât mai curând.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 22 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024