Gratis

MANAGER ACHIZITII

SC CONBAC SA BACAU

Candidatul Ideal

Studii superioare-specializare tehnica(Constructii/Instalatii);
Abilitate de comunicare si negociere cu furnizorii;
Capacitatea de a gestiona bugetele si resursele proiectului;
Corectitudine, seriozitate,responsabilitate si angajament;
Experienta anterioara in domeniul constructiilor/departament achizitii;
Experienta in coordonarea de echipe;
Permis de conducere;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Planifica, negociaza si stabileste colaborari cu furnizori de materiale/servicii;
Propune conducerii achizitii care se incadreaza in parametrii de buget, calitate, garantie;
Verifica contractele de achizitii din punct de vedere comercial si daca este cazul intervine pentru clarificarea detaliilor contractuale;
Identifica noi furnizori atat pentru a asigura cele mai bune preturi de pe piata precum si pentru diversificarea si optimizarea portofoliului;
Pregateste, lanseaza si urmareste comenzile de achizitie a tuturor materialelor/serviciilor/lucrarilor in colaborare cu Departamentul Tehnic;
Intocmeste impreuna cu Directorul Tehnic/Sef santier, necesarul de aprovizionat, in concordanta cu lucrarile aflate in curs de executie;
Pastreaza permanent legatura cu managerii proiectelor aflate in derulare;
Informeaza furnizorii despre neconformitati si eventuale probleme de calitate, cantitate, defecte, garantii si se asigura de solutionarea lor;

SC CONBAC SA este o companie de constructii si dezvoltare imobiliara cu sediul in Bacau si se bucura de peste 40 de ani de experienta in domeniul constructiilor civile si industriale.Este formata din oameni ambitiosi care doresc sa dezvolte si sa realizeze lucruri durabile. Evolutia constant pozitiva de la infiintare si pana in prezent, a facut ca societatea, sa fie capabila sa abordeze o gama variata de lucrari in domeniul constructiilor, indiferent de marimea si complexitatea acestora, stabilind astfel raporturi contractuale atat in domeniul privat cat si in cel de stat.
Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024