Gratis

Lucrator depozit farmaceutic

DELOS MEDICA

Candidatul Ideal

  • Studii medii absolvite;
  • Cunoștințe PC și/sau MS Office
  • Orientare către client și atenție de la detalii;
  • Persoană dinamică și responsabilă;
  • Experiență pe un post similar sau în domeniul Logisticii - reprezintă un avantaj;

Descrierea jobului

  • Primirea, pastrarea si eliberarea de bunuri aflate in administrarea, folosinta sau detinerea, chiar temporara, a societatii, din punctul de lucru in care isi desfasoara activitatea.
  • Scoaterea marfii pe baza de avizului de livrare, verificarea ei, ambalarea corespunzatoare si livrarea produselor.
  • Mentinerea evidentei intrarilor si iesirilor de materii prime, piese, produse si marfuri; asigurarea evidentei stocurilor de piese, accesorii si scule si echipamente; identificarea lipsurilor si plusurilor inainte de inventarele regulate si verificarea inventarului din depozit; intocmirea documentelor de evidenta a receptiilor cantitative/calitative a pieselor auto, accesorii si echipamentelor; intocmirea avizelor de insotire a marfurilor sau/si facturilor pentru marfa care pleaca din depozit/ societate;
  • Urmareste manipularea materiilor prime si a marfurilor (descarcari, urcari, scosc mafa din rafturi), colaborand cu personalul desemnat pentru manipulare.
  • Manipuleaza si aranjeaza marfa pe raft asigurand atat protectia marfii cat si a ambalajului ( ferit de umiditate, surse de caldura , supuse presiunii altor produse).
  • Receptioneaza marfa care intra in depozit sa fie conforma cu actele de insotire, semneaza avizului de livrare si mentioneaza eventualele neconcordante pe aviz aducandu-le in atentia analistului servicii client in vederea intocmirii tabelului de diferente sau de produse reclasate dupa caz . Se verifica inclusiv starea ambalajului .
  • Descarca, numara si aranjeaza marfa primita pe raft in depozit in ordinea codurilor si dupa caz in cazul produselor chimice in spatiile special amenajate conform legilor in vigoare . Intocmeste documentele de evidenta a receptiilor cantitative si calitative.
  • Scoate marfa din depozit/gestiune pe baza bonului de consum/ avizului de livrare; verifica marfa dupa aviz, o ambaleaza, trece adresa si numele clientului si emite factura fiscala. Intocmeste avizele de insotire a marfii pentru produsele livrate din magazie, in conformitate cu cantitatile inscrise in factura.
  • Periodic verifica stocul uneia din gamele aflate in depozit (prin sondaj in afara inventarului organizat anual). Participa la inventarul organizat anual si ori de cate ori este nevoie

Delos Medica este un producator si distribuitor de medicamente de uz veterinar pe piata romaneasca si internationala. Compania a trecut printr-o continua dezvoltare si consolidare in cei 22 de ani de existenta.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 24 Apr. 2024