Gratis

LUCRATOR COMERCIAL IN SHOWROOM

Top Line Europa

Candidatul Ideal

- Persoana organizata si ordonata

- Abilitati de operare PC

- Experienta in vanzare si consultanta in domeniul

produselor cosmetice constitue avantaj

Descrierea jobului

-Consultanță și Vânzare: Oferirea de consultanță specializată clienților privind produsele și echipamentele medicale pentru îngrijirea frumuseții disponibile în showroom. Promovarea și vânzarea acestora în funcție de nevoile și preferințele clienților.

Prezentare și Demonstrație: Prezentarea și demonstrarea produselor și echipamentelor medicale pentru îngrijirea frumuseții clienților, explicând beneficiile și modul de utilizare corectă.

Asistență Tehnică: Oferirea de asistență tehnică clienților în ceea ce privește întrebările sau problemele legate de utilizarea produselor și echipamentelor medicale.

Gestionarea Stocului: Monitorizarea și gestionarea stocului de produse și echipamente medicale în showroom, asigurându-se că sunt disponibile în permanență și că sunt expuse în mod atrăgător.

Relaționare cu Clienții: Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții existenți și potențiali, îmbunătățind în permanență experiența acestora și oferind soluții personalizate în funcție de nevoile și cerințele lor.

Colaborare Internă: Colaborarea strânsă cu echipa internă pentru a asigura o comunicare eficientă și coordonarea eforturilor în vederea atingerii obiectivelor de vânzări și satisfacția clienților.

Raportare și Analiză: Raportarea periodică a performanțelor de vânzări, monitorizarea tendințelor de piață și a feedback-ului clienților, și oferirea de sugestii și îmbunătățiri pentru optimizarea activităților din showroom.

Companie de distributie europeana, lider pe piata romaneasca in domeniul cosmeticelor profesionale, aparatura, mobilier, accesorii pentru saloane de coafura, cosmetica-SPA-manichiura-pedichiura, fitness.

www.topline.ro
Publicat 1 Mart. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 31 Mart. 2024