Gratis

Lucrator comercial fitofarmacie

SC LOREDO SRL

Candidatul Ideal

Absolvent studii medii/universitare agricole, biologie, chimie-biologie, silvice, inginerie economica in agricultura, responsabil, comunicativ, dinamic, spirit de echipa, cunostinte operare PC, contabilitate primara, persoana organizata si activa, domiciliu in Buzau. Experianta in vanzari constituie avantaj.

Detalii la: 0749010645

Descrierea jobului

Prezinta si vinde produsele companiei in fitofarmacie, oferind toate informatiile necesare clientilor. Receptioneaza produsele potrivit instructiunilor date de seful de ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈magazin, intocmeste toate documentele necesare in cadrul procesului de vanzare, vinde pe casa de marcat. Efectuaza transferuri interne si documente de iesire marfa. Efectueaza inventare periodice.
Oferim salariu atractiv, bonusuri de vanzari, prime, asigurare privata de sanatate, traininguri interne, alte beneficii.

În 1998, în Focșani, a fost deschis primul magazinul “Fermier”, specializat în comerțul cu pesticide, unelte și utilaje pentru agricultură. Au urmat de-a lungul anilor alte magazine, numărul clienților a crecut, gama de produse s-a lărgit, afacerea s-a extins la nivelul întregii țări.
Astăzi, Fermier le asigură clienților săi de toate dimensiunile cam tot ceea ce au nevoie pentru o agricultură modernă.

Podgorenii aveau viile, cei mai mulți știau și cum să facă vinul, dar nu aveau uneltele necesare pentru asta. Și adesesa se plângeau că nu găsesc nici ce le trebuie pentru tratamente, nici unelte sau utilaje mici pentru lucrat pământul sau pentru vinificație, nici rafie pentru legat lăstarii... și câte altele. Lucruri aparent banale, dar de negăsit în acei ani prin magazine.

Așa s-a născut ideea unei afaceri cu produse pentru agricultură, pentru femierii mici și mijlocii din această zonă a țării.

Și afacerea a avut succes. Apoi s-a extins. Au venit fermieri de prin alte părți și au cerut-o: de ce nu deschideți și la noi? Și Fermier a evoluat până la poziția de cel mai important furnizor de soluții pentru producătorii mici și mijlocii din viticultură și vinificație. Au venit după aceea și cererile din partea marilor producători. Iar, în ultima vreme, chiar și din partea celor pentru care prepararea și îmbutelierea băuturilor este doar un hobby. Toate aceste cereri au fost satisfăcute. Direct din magazinele deschise, pe rând, în diferite orașe, ori prin intermediul unei rețele de parteneri ce s-a dezvoltat pe mai tot cuprinsul țării.

Apoi, a venit momentul ca Fermier să înceapă și vânzările online. Să se deschidă total, către orice tip de client din agricultura din toată țara. Acum, un nou magazin virtual modern le stă tuturor la dispoziție.

Fermier are meritul de a face astfel încât investițiile clienților săi să merite. Le Cultiva Profitul.

Publicat 14 Mai 2024 Reactualizat 13 Iun. 2024 Expiră 13 Iun. 2024