Gratis

Lucrator comercial / Expert vanzari - Brico Depot Baneasa

BRICOSTORE ROMÂNIA S.A.
7 poziții

Candidatul Ideal

Cel mai probabil, ne-am cunoscut deja. Ne-ai văzut în casa vecinului tău sau în casele prietenilor tăi. Fiind printre liderii pieței îmbunătățirii locuințelor din România, e ușor să te întâlnești cu Brico în casele românilor.
Pentru cei 2400 de colegi din cele 32 de magazine și din sediul central, Brico este locul unde construim împreună. Aici, totul este într-o continuă dezvoltare, inclusiv cariera ta. Prin urmare, vei fi încurajat și susținut să evoluezi într-un mediu de lucru sigur și plăcut. Magazinul Brico Dépôt din Baneasa cauta colegi noi in echipa!
Dacă vrei să îți construiești și tu o carieră alături de noi, aplică și #HaiSaFimBricolegi.

Dacă optezi pentru postul dе LUCRĂTOR COMERCIAL, ne-am bucura să:
  • fii serios și dornic de muncă
  • înțelegi nevoile clientului și să-i propui cele mai potrivite soluții
  • fii pasionat de bricolaj și îmbunătățirea locuinței
  • știi să asculți și să comunici foarte bine cu cei din jur
  • ai studii medii
*experiența în vânzări sau într-unul dintre domeniile: construcţii, instalaţii, bucătării, amenajări interioare, gradinarit este un avantaj.

Dacă optezi pentru postul dе EXPERT VANZARI, ai nevoie dе:
  • experienţă profesională de minimum 1 an în domeniul îmbunătăţirii locuinţei;
  • bune cunoştinţe tehnice despre bucătării şi montarea acestora/ pardoseli/ usi&ferestre/ gradina;
  • pasionat de design interior și amenajarea locuinței;
  • atitudine pro-activă, orientare către client şi către rezultate, spirit de echipă;
  • un bun nivel de comunicare, integritate şi rezistenţă la stres.

Descrierea jobului

Cе vei fаce in rolul de Lucrаtor Comerciаl la Brico Dépôt?
  • Ții cont de nevoile şi dorinţеlе cliеnţilor şi le propui produse și servicii potrivite, îi determini prin аtitudinеa ta să își dorească să revină, oferindu-le o experiență plăcută în magazin
  • Asiguri aprovizionarea permanentă şi aranjarea produselor la raft, ceea ce presupune și efort fizic
  • Colaborezi cu toți colegii din magazín pentru atingerea obiectivelor de vanzare
Cе vei fаce in rolul de Expert vanzari la Brico Dépôt?
  • Oferi clienţilor consiliere tehnică despre produsele solicitate, dându-le toate informaţiile necesare şi orientându-i în funcţie de nevoile acestora spre zonele de unde îşi pot lua produsele;
  • Te ocupi de abordarea clienților și gestionezi procesul de vânzare în departamentul alocat;
  • Gestionezi orice situaţie cu clienţii, oferi informaţii legate de garanţia, proba, instalarea, modalităţile de plată, condiţii de retur, card Brico Depot, transportul produselor;
  • În funcție de necesitățile clienților, cu ajutorului softului de configurare bucătării, le configurezi proiectul de bucatarie cu toate specificațiile necesare obținute, fie direct de la client/ fie prin intermediul firmei de montaj care va lua măsurătorile, întocmești bonul de comandă și programezi în acord cu clientul transportul și servicul de montaj;
  • Asiguri aprovizionarea permanentă şi aranjarea produselor la raft, ceea ce presupune și efort fizic.
Ce oferim?
  • Mediu de lucru este chiar plăcut – așa ne spun toți colegii 😊
  • Sunt multe oportunităţi de a creşte şi a te dezvolta, iar tu vei afla cu prioritate despre posturile noi din echipă
  • Avem un pachet de beneficii consistent (tichete de masă, decont transport, prime, abonament clinică medicală privată, discount la articolele achizitionate din magazinele proprii, oferte de servicii financiare, acces gratuit la biblioteca Bookster și la programul Brico SOS și altele)
  • O multitudine de cursuri și pentru noii colegi un program de integrare în companie, cu sprijinul unui mentor dedicat;
  • Îți asigurăm cursul pentru obținerea permisului dе moto-stivuitorist (dacă este necesar rolului)
  • Acces la cele mai noi produse de pe piață despre care înveți în cadrul cursurilor specializate, cu furnizori de renume în materie de bricolaj.
  • Flexibilitatea programului de lucru întrucât atunci când organizăm turele știm cât contează timpul alocat și vieții personale
Construim cariere si contribuim impreuna pentru case mai bune, fiind profesionisti, invatand, respectandu-ne, aratand grija fata de nevoile colegilor si ale clientilor nostri.

Aplica pentru job si #HaiSaFimBriColegi!

Te așteptăm să ni te alături, iar primul pas este să ne trimiți CV-ul aici sau să îl depui la Serviciul Info Clienți din magazin (locatie: Șoseaua București-Ploiești 42-44).

Pentru clienții noștri, Brico este locul unde găsesc soluții pentru locuința lor. De la materiale de construcții, scări sau ferestre și până la unelte, parchet sau vopsele, Brico are o rezolvare pentru orice proiect, fie el de interior sau de exterior.

Pentru cei 2400 de colegi din cele 32 de magazine și din sediul central, Brico este locul unde construim împreună. Aici, totul este într-o continuă dezvoltare, inclusiv cariera ta. Prin urmare, vei fi încurajat și susținut să evoluezi într-un mediu de lucru sigur și plăcut. Dacă vrei să îți construiești și tu o carieră alături de noi, aplică și #HaiSaFimBricolegi.

Brico Dépôt România este parte a grupului Kingfisher, o companie internațională în domeniul îmbunătățirii locuinței, ce deține peste 1.350 de magazine în 8 țări din Europa si peste 75 000 angajati. Principalele branduri de retail sunt B&Q, Castorama, Brico Depôt și Screwfix. Kingfisher deține de asemenea, și o parte a mărcii Koçtaş din Turcia. În luna decembrie 2017, Kingfisher a achiziționat întreaga rețea de magazine Praktiker România. Achiziția Praktiker se aliniază strategiei de dezvoltare a grupului Kingfisher pe piața îmbunătățirii locuinței și de consolidare a poziției pe piața locală, Brico Dépôt România devenind numărul 2 în România, cu 35 de magazine.

Obiectivele noastre

Obiectivul principal al Brico este ca amenajarea locuinței să devină accesibilă tuturor, deoarece credem că toată lumea trebuie să aibă o locuință în care să se simtă bine. Punem la dispoziția clienților produse mai bune, la prețuri mici și le oferim sfaturi potrivite, pentru ca toate proiectele lor să devină realitate, indiferent de mărime și complexitate.

Echipa Brico

Lucrăm împreună și construim relații semnificative pentru realizarea unui singur scop: să facem îmbunătățirea locuinței accesibilă tuturor. Brico este locul unde poți învăța continuu și te poți dezvolta, iar noi te încurajăm să pui întrebări și să ne provoci. Ne asigurăm că lucrezi cu oameni care te respectă și pe care îi respecți și îți dăm șansa de a face o zi mai bună cuiva, pentru că, oricine ai fi, când lucrezi la Brico Dépôt, casa noastră este și casa ta.

Afla mai multe detalii despre noi aici: Despre noi - Brico Dépôt - Brico Dépôt (bricodepot.ro)

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 12 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024