Gratis

Lens Expert

HOYA LENS ROMANIA

Candidatul Ideal

Hoya Lens Romania angajeaza Lens Expert in Iasi.

Rolul principal al unui Lens Expert este sa planifice si sa sustina sesiunile de training adresate asistentilor din magazinele de optica, opticienilor si optometristilor in regiunea Moldovei.

Cerinte minime
  • experienta anterioara in prezentari online sau fizice si/sau training pe produse
  • experienta anterioara in rol de Optometrist
  • disponibilitate pentru deplasari de minim 2 nopti (pana la 50% din timpul unei luni de lucru)
  • curs optometrist absolvit
  • ​etica, integritate personala, atitudine proactiva
  • abilitati de comunicare si negociere, planificare si prioritizare a activitatilor
  • empatie, onestitate, rabdare, implicare, abilitatea de a asculta
  • punctualitate
  • detinator carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului

  • Planifica si sustine activitati profesionale si, in special, sesiuni de instruire adresate fie opticienilor, optometristilor sau consultantilor de vanzare din cadrul magazinelor de optica medicala aflate in regiunea Moldovei.
  • Se asigura de instruirea si testarea cunostintelor profesionale cu privire la produsele si serviciile Hoya, atat a personalului de vanzari cat si a membrilor departamentului Customer Service.
  • Identifica nevoile de instruire profesionala cu privire la produsele Hoya, atat ale clientilor interni cat si ale celor externi.
  • Dezvolta si propune programe si materiale de suport pentru training produse, atat in baza informatilor si materialelor furnizate de Hoya Vision Care cat si a experientei dobandite, fara a se limita insa la aceste doua surse.
  • Participa la evenimentele profesionale de interes organizate de Hoya Vision Care si integreaza informatiile dobandite in programele de training, in corelatie cu nevoile pietei locale.
BENEFICII:
  • oportunitatea unei cariere de succes
  • lucru intr-un mediu profesionist
  • cursuri de specialitate sustinute de parteneri externi
  • pachet salarial atractiv: salariu fix + bonusuri trimestriale
  • autoturism, laptop, tableta, telefon mobil
  • Bookster, Linkedin Learning, abonament medical

Hoya Corporation si Hoya Vision Care Hoya Vision Care producator mondial de lentile de ochelari si produse optice. Motto-ul nostru "We care about your eyes" este tradus in obiective de calitate de top, design-uri avansate de lentile si servicii excelente pentru purtatorii de ochelari si pentru opticieni deopotriva. Hoya Corporation este o companie globala cu sediul in Tokyo, Japonia, si lider in furnizarea produselor inovative high tech si serviciilor bazate pe tehnologii avansate din domeniul opticii.

Hoya Lens Romania In anul 2013, Hoya a decis sa creeze propria sucursala in Romania, cu scopul de a dezvolta marca Hoya si de a asigura cele mai bune servicii de optica de pe piata. Echipa Hoya Lens Romania este temeinic pregatita in domeniu, are o experienta vasta si este capabila sa ofere consultanta de specialitate partenerilor sai si se completeaza excelent pentru a oferi servicii etalon pe piata din Romania. Ca fosti reprezentanti ai partenerului local, suntem mandri ca am fost selectati pentru a continua operatiunile Hoya in lume. Ne-am straduit intotdeauna sa reprezentam Hoya cu profesionalism, iar rata de conversie vorbeste despre loialitatea clientilor nostri fata de Hoya si fata de noi. www.hoyavision.com/ro

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024