Gratis

Learning and Development Facilitator

MICHELIN ROMANIA S.A.

Candidatul Ideal

Suntem in cautarea unui profesionist pasionat si dedicat, un arhitect al schimbarii, pentru a se alatura echipei noastre in rolul de Learning and Development Facilitator.
Daca iti place provocarea de a contribui la cresterea personala si profesionala a angajatilor, daca esti adeptul invatarii continue si ai expertiza in dezvoltarea competentelor, atunci aceasta este o oportunitate pe care nu vrei sa o ratezi.
Despre Noi:
  • Suntem o uzina dinamica si inovatoare, locul unde creativitatea si tehnologia se intalnesc pentru a da nastere la produse de inalta calitate.
  • Echipa noastra este motorul acestei inovatii, iar calatoria lor de dezvoltare profesionala este esentiala pentru succesul nostru.
Despre Tine:
  • Cautam un coleg proactiv, cu abilitati remarcabile de comunicare si o pasiune pentru facilitarea dezvoltarii personale si profesionale.
  • Daca esti ghidul perfect pentru calatorii de invatare, capabil sa transforme nevoile organizatiei in programe de formare relevante si captivante, atunci esti persoana potrivita pentru noi.

Descrierea jobului

Responsabilitati Principale:
- Dezvoltarea si implementarea programelor de formare pentru dezvoltarea personala si imbunatatirea competentelor angajatilor, adaptate nevoilor specifice ale uzinei.
- Furnizarea de sesiuni de instruire in domenii precum:
  • leadership si management eficient,
  • comunicare asertiva
  • abilitati de prezentare si public speaking,
  • eficienta in lucrul cu echipa,
  • inovatie si creativitate,
  • adaptabilitate si gestionarea schimbarilor,
  • abilitati de negociere,
  • tehnici de coaching
  • time management
Colaborarea stransa cu managerii de departament pentru a identifica nevoile de formare si a personaliza programele de instruire in consecinta.
Evaluarea continua a impactului programelor de formare si ajustarea acestora pentru a asigura eficienta maxima.

Cerinte:
  • Experienta demonstrata in furnizarea de programe de formare in domeniul dezvoltarii personale, soft skills si competentelor mentionate anterior.
  • Abilitati excelente de comunicare si prezentare, cu capacitatea de a interactiona eficient cu un public divers.
  • Cunoasterea profunda a principiilor si tehnicilor de comunicare asertiva, postura manageriala, gestionarea conflictelor, tehnici de coaching, time management, leadership si management eficient, abilitati de prezentare, eficienta in lucrul cu echipa, inovatie si creativitate, adaptabilitate si gestionarea schimbarilor, abilitati de negociere, digitalizare.
  • Abilitati de adaptare la nevoile specifice ale diferitelor echipe si departamente.

Educatie si Calificari:
Studii superioare in domeniul resurselor umane, psihologie, sau domenii conexe.
Certificari relevante in dezvoltare personala, soft skills si domeniile mentionate constituie un avantaj.

Alte Informatii:
Pozitie full-time, cu posibilitatea de a livra formari la nivelul intregii uzine.
Disponibilitate la deplasari periodice in tara si in strainatate, in functie de necesitati.
Capacitatea de a lucra independent si de a gestiona eficient timpul.
Excelente abilitati de relationare si capacitatea de a construi relatii de incredere cu angajatii de la toate nivelurile.
Program de lucru flexibil, cu prezenta fizica in site dar si cu posibilitatea de home office partial, in functie de prioritatile operationale.

Alatura-te Echipei Noastre si Contribuie la Viitorul Nostru!

Daca stii ca aceasta oportunitate se potriveste perfect cu abilitatile si experienta ta, te invitam sa aplici si sa faci parte dintr-o echipa pasionata de excelenta si dezvoltare continua.

Michelin, the leading tire company, is dedicated to sustainably improving the mobility of goods and people by manufacturing and marketing tires and services for every type of vehicle, including airplanes, automobiles, bicycles/motorcycles, earthmovers, farm equipment and trucks. It also offers digital mobility support services and publishes travel guides, hotel and restaurant guides, maps and road atlases. Headquartered in Clermont-Ferrand, France, Michelin is present in more than 170 countries, has 111,200 employees and operates 67 production plants in 17 different countries. Michelin has a Technology Center in charge of research and development, with operations in Europe, North America and Asia. In short, whether you look at our mission, our products or our people, Michelin is a company that truly helps you to move forward... Visit our website to discover more about us www.michelin.com

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 9 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024