Gratis

Lacatus mecanic

Ulma Packaging Production SRL
4 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutare de Lacatusi mecanici care au rolul de a executa activități de montaj-lacatuserie de subansamble și componente pentru mașini de ambalat în cadrul companiei noastre cu sediul în Apahida, județul Cluj.

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Studii medii – absolvent școală profesională de preferat calificare de lacatus mecanic;
  • Cunoștințe bune de citire a desenului tehnic;
  • Experineță în montarea componentelor și subansamblurilor confom fișelor tehnice/desenului tehnic, respectând cotele și instrucțiunile de lucru;
  • Cunoștințe de măsurare cu șublerul sau oricare alt instrument de măsurare, verificare și control, necesare procesului de montaj;
  • Disponibilitate de a lucra în două schimburi.

Atribuții:
  • Citirea și interpretarea corectă a desenelor de ansamblu și de execuție pentru componetele mecanice și electrice;
  • Montarea componentelor și subansamblurilor conform fișei tehnice/desenului tehnic;
  • Respectarea cotelor și instrucțiunilor de lucru;
  • Respectarea cerințelor de calitate;

Beneficii:
  • Transport asigurat;
  • Tichete de masă;
  • Spor pentru munca în schimbul 2;
  • Prime de sărbători;
  • Primă de concediu de odihnă sau decontarea concediului;
  • Abonament de servicii medicale.
  • Formare profesională internă;

Descrierea companiei

~~Company

ULMA Packaging Production, specialised in the design and production of packaging equipment and services.

With more than 50 years of experience and a team of high qualified professionals, as well as the most advanced design and manufacturing technologies, it offers extensive and innovative solutions in packaging equipment and systems with a main objective: providing additional value to its customers.

The added value. ULMA Packaging Production differentiates itself from the rest of the market by basing itself on solid pillars that sets it apart from the competition.

Not every company is able to undertake and achieve an ambitious challenge as that of expanding internationally. Without a qualified team of people, the technology and know-how acquired from years of experience, and an excellent network of contacts, it is impossible to achieve, as ULMA Packaging Production has done, the challenges of a clearly competitive international setting.

ULMA Packaging Production has a total of 18 subsidiaries in the United States, Brazil, Mexico, Argentina, South Africa, France, Germany, Italy, Holland, Belgium, United Kingdom, Australia, Portugal, Rumania, Poland, Ukraine, Russia and Turkey.

Additionally, ULMA Packaging Production has a Distribution Network that covers more than 50 countries in all the continents. As a result, its exports reach practically the entire world.

Publicat 9 Febr. 2024 Reactualizat 31 Mart. 2024 Expiră 7 Apr. 2024