Gratis

Laborant determinari fizico - mecanice

British - American Tobacco (Romania) Investment S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte Esentiale:
  • Absolvent al liceului industrial tehnic sau al unei facultati de inginerie chimica industriala/ tehnologie;
  • Cel putin 1 an experienta intr-un serviciu ce necesita lucrul cu aparate de masura si control;
  • Cunostinte de operare pe calculator nivel mediu (MS Office);
  • Cunostinte de limba engleza (nivel mediu);
  • Cunostiinte operare aparatura de laborator;

Descrierea jobului

Responsabilitati Principale:
  • Executarea zilnica a activitatii de control al calitatii si operarea aparatelor de masura si control, contribuind la atingerea calitatii cerute de standardelele BAT;
  • Introduce si verifica acuratetea datelor in LIMS si in alte baze de date QA;
  • Realizeaza controlul vizual al calitatii produsului de pe piata (masuratorile lunare RQA);
  • Supravegheaza calitatea produselor conform protocoalelor si metodelor de inspectie in scopul reducerii riscului ca produsele care au depasit limitele de acceptabilitate sa fie livrate in piata;
  • Monitorizeaza si masoara parametrii fizici corespunzatori nervurilor din tutun, Fibex si tutun taiat conform protocolului si metodelor de inspectie pentru secti;
  • Furnizeaza informatiile necesare catre personalul de productie pentru ajustarea procesului si imbunatatirea calitatii produsului;
  • Asigura operarea si calibrarea zilnica a aparatelor si echipamentelor de masura si control pentru sustinerea activitatii de control a produsului;
  • Informeaza permanent personalul din productie cu datele la zi privind calitatea produselor asigurandu-se de constientizarea acestuia privind importanta calitatii produsului finit;
  • Monitorizeaza in mod continuu activitatea de productie informand departamentele de productie despre incadrarea produselor (tutun/ tigarete/ filtre) in limitele de proces;
  • Inregistreaza, comunica si urmareste procesul de verificare a produsului neconform;
  • Autorizeaza masuratorile zilnice din laborator si din sectiile de productie;
  • Efectueaza inspectii de calitate pentru productii noi si teste (NPI, MQS, etc.);
  • Efectueaza masuratori specifice pentru materialele receptionate;

Ce beneficii iti oferim daca vei face parte din cadrul echipei noastre:
  • Salariu de baza atractiv la care se adauga si ore suplimentare platite dublu;
  • Tichete de masa;
  • Tichete de vacanta;
  • Transport: asigurat de companie pe rutele din interiorul municipiului Ploiesti si decontat pentru cei ce locuiesc in afara orasului;
  • Bonus anual;
  • Bonus pentru rezultate deosebite
  • Revizuire anuala de salariu in functie de performanta;
  • Bonusuri de Paste si de Craciun;
  • Servicii medicale private pentru angajat si 3 dependenti;
  • Plan Pensie privata - Pilonul III
  • Abonament 7card pentru activitati sportive.

De asemenea, alaturi de noi vei avea parte de:
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si in continua dezvoltare;
  • Un plan individual de training si dezvoltare;
  • Un mediu de lucru care incurajeaza atat dezvoltarea profesionala cat si cea personala;
  • Acces la cantina moderna de la sediul fabricii;
  • Programe de wellbeing dinamice si interactive;
  • Evenimente atractive pentru angajati;
  • Stabilitate la locul de munca;
  • Posibilitatea de aplicare si promovare pe scara tehnica de dezvoltare.

Descrierea companiei

Bat evolueaza continuu – ca nici alta organizatie.
Pentru a ne îndeplini misiunea asumată, căutăm colegi care împărtășesc aceleași valori ca noi. Te așteptăm alături de noi în călătoria noastră de transformare!

NOI SUNTEM BAT
La BAT suntem dedicați scopului nostru de a crea un viitor mai bun – A Better Tomorrow™. Este obiectivul care ne motivează și care susține pasiunea noastră pentru inovație. Descoperă oportunitățile oferite de BAT.
  • Angajator de Top la nivel global, cu pestede angajați în 175 de piețe
  • Branduri comercializate în peste 200 de țări, fabricate în 44 de fabrici din 42 de țări
  • Capabilități de inovare în noile noastre CentreTechnologice dezvoltate în 4 locații strategice
  • Câștigător al premiilor “Lider în Diversitate” din partea Financial Times și “International Women’s Day Best Practice”
  • Câștigător al premiului “Seal Award” – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii

APARTENENȚĂ, REUȘITĂ, COLABORARE
Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza a tot ceea ce facem aici, la BAT. Prin colaborarea cu colegi din medii diferite devenim mai puternici și mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Te așteptăm în echipă să facem diferența împreună!
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024