Gratis

Laborant chimist

Eurofins Asbestos Testing Romania S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii medii cu diploma de bacalaureat; profilele relevante pentru post (Chimie-Biologie, Fizica, Mediu) reprezinta un avantaj, dar nu sunt obligatorii;
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului (MS Office).
  • Atentie la detalii, acuitate vizuala ridicata, rapiditate, atentie distributiva.
  • Capacitatea de organizare si analizare.
  • Toleranta pentru activitatile repetitive.
  • Disponibilitate la lucrul in schimbul 3 cu compensare corespunzatoare.
  • Cunostiinte minime de engleza, reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

  • Pregatirea probelor pentru a putea fi analizate cu ajutorul microscopiei optice cu lumina polarizata (MOLP) si microscopiei electronice cu ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂transmisie de electroni (MET), respectand cerintele sistemului de management.
  • Indeplinirea activităţilor specifice laboratorului de testare cu respectarea normelor, sistemelor si standardelor de calitate si siguranta, in conformitate cu documentele de referinţă.
Beneficii:
  • Te asteptam la birou cu o cafea calda in fiecare zi, iar Lunea este ziua fructelor la birou
  • Aparatura si dotari de ultima generatie.
  • Instruire la locul de munca.
  • Abonament servicii medicale.
  • Zile de concediu in plus in functie de vechimea in companie.
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala in cadrul companiei.
  • Tichete de masa in valoare de 20 lei/ zi lucrata.
  • Prime cu ocazia sarbatorilor de Paste si Craciun
  • Decont de transport - 80 LEI
  • Locatie : 10 min distanta de mers pe jos gura de metrou Pacii.

Eurofins Asbestos Testing România face parte din cadrul Eurofins Scientific Group, o rețea de peste 1 000 de companii independente din 59 de țări, care operează în peste 900 de laboratoare.

Domeniul de activitate al companiei este detectarea și identificarea fibrelor de azbest în materiale de construcții și materiale rutiere.

Suntem singurul laborator din România acreditat pentru analiza azbestului, respectând cerințele standardului SR EN ISO 17025:2018, iar prin pregătirea la cel mai înalt nivel a angajaților noștri, ne asigurăm de calitatea rezultatelor furnizate.

Află mai multe de pe site-ul nostru https://lnkd.in/d7J9KqG4

Publicat 15 Mai 2024 Reactualizat 5 Iun. 2024 Expiră 14 Iun. 2024