Gratis

Laborant chimist

thyssenkrupp Bilstein Sibiu

Candidatul Ideal

• Minim studii medii in domeniul chimiei;
• Cunostiinte de chimie in domeniul industrial;
• Experienta in procesele de vopsire;
• Cunostinte de baza chimie industriala;
• Persoana bine organizata, orientata catre calitate, respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati de comunicare si spirit de initiativa;

• Disponibil sa lucreze in 2/3 schimburi.

Descrierea jobului

  • Prelevari de probe pentru determinari si analize fizice si chimice din toate zonele unde se impune;
  • Prelevari de probe pentru determinari ale agentilor cu impact asupra mediului;
  • Efectuarea analizelor si determinarilor chimice si fizice care se impun in cadrul atelierelor liniilor de productie vopsitorie cromare sudura componente;
  • Pregatirea si corectia solutiilor de clatire activare si pasivare;
  • Efectuarea tuturor determinarilor fizice si chimice ale vopselelor si ale intaritorilor folosite la robotul de vopsire;
  • Intocmirea si inregistrarea rapoartelor de analize si determinari;
  • Inventarierea si inregistrarea consumului la substante chimice;
  • Intretinerea aparaturii din laborator conform instructiunilor de folosire si intretinere;
  • Curatarea bailor de pretratare;
  • Verificare duzelor din tunelul de pretratare;
  • Calibrarea senzorilor de ph si de conductivitate.

Oferim:

• Pachet salarial atractiv;
• Posibilitati de dezvoltare profesionala;
• Posibilitatea de a activa intr-o firma multinationala;
• Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt.
Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024