Gratis

Laborant chimist

SC METALBAC & FARBE SA

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui laborant chimist dedicat și pasionat pentru a se alătura echipei noastre într-o fabrică de top. Dacă sunteți o persoană meticuloasă, atentă la detalii și pasionată de domeniul chimiei, aceasta este o oportunitate excelentă pentru dumneavoastră.
Cerințe:
Diplomă de licență în chimie sau domeniu înrudit.
Cunoștințe în analiza chimică și în tehnici de laborator.
Experiență anterioară într-un mediu de lucru similar, reprezintă un avantaj.
Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra în echipă.
Cunoasterea limbii engleza nivel mediu.
Cunostinte de operare calculator (Microsoft Office: Excel, Word etc.).

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Realizarea de analize pentru a verifica calitatea materiilor prime receptionate;
Realizarea de analize pentru a verifica calitatea produselor finite fabricate;
Interpretarea rezultatelor analizelor si verificarea incadrarii acestora in specificatiile tehnice;
Intocmirea si elaborarea documentelor in urma realizarii analizelor pe materiile prime si pe produsele finite;
Mentinerea si gestionarea inventarului mostrelor de materii prime si a echipamentelor din laborator;
Intretinerea si mentinerea curateniei la echipamentele de laborator;
Respectarea regulilor si standardelor de siguranta in laborator.
Oferim:
Pachet salarial competitiv.
Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.
Mediu de lucru dinamic și stimulant.
Program de lucru 08:00-16:00.

Compania Metalbac&Farbe este o afacere romanească, dinamică, cu peste 29 ani de experiență. Este lider national în producția de materiale pentru marcaje rutiere.

Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024