Gratis

LABORANT CHIMIST (studii medii)

DURAZIV

Candidatul Ideal

Educație și experiență:
- studii medii (liceu profil chimie constituie un avantaj);
- experiență de lucru într-un laborator de min. 1 an;
- cunoștinte operare PC.

Competențe principale:
- dexteritate în folosirea echipamentelor de laborator specific;
- controlul instrumentelor, coordonare ochi-mana;
- spirit de observație și capacitate de adaptare;
- orientarea către rezultat;
- bune abilitați de comunicare;
- atenție la detalii.

Descrierea jobului

Postul este localizat în Popeşti-Leordeni şi este deschis în cadrul Departamentului Cercetare și Dezvoltare Vopsele.
Poziția este subordonată Managerului de departament.

Responsabilități principale:
- execută încercări de laborator respectând instrucțiuni, proceduri, normative și standarde în vigoare;
- monitorizează calitatea produselor;
- colectează și interpretează rezultatele la teste;
- prepara produsele în laborator conform fișelor din laborator și efectuează analizele specifice produsului respectiv.

Lider mondial în domeniul soluțiilor ușoare și sustenabile pentru construcții, Saint-Gobain proiectează, produce și distribuie materiale și servicii pentru piețele industriale și de construcții. Soluțiile sale integrate pentru renovarea clădirilor publice și private, pentru construcțiile ușoare și decarbonizarea construcțiilor și a industriei sunt dezvoltate printr-un proces continuu de inovare și oferă durabilitate și performanță. Angajamentul Grupului este ghidat de scopul său, "MAKING THE WORLD A BETTER HOME".

Vânzări de 47,9 miliarde EUR în 2023 la nivel global
160,000 de angajați care activează în 76 de țări
Un Grup angajat să atingă neutralitatea emisiilor de carbon până în 2050

În România, Saint-Gobain furnizează produse și soluții din gamele Abrasives, Glass, Prime Glass Working, Sekurit, ISOVER, PAM, Rigips, Weber, Duraziv şi Chryso, cumulând peste 2000 de angajați în 14 situri industriale situate în Brăneşti, Călăraşi, Ploieşti, Satu-Mare, Turda, Suceava, Vălenii de Munte, Popești Leordeni şi Ariceştii Rahtivani.
Pentru mai multe informații despre Grupul Saint-Gobain în România, vizitați www.saint-gobain.ro.
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024