Gratis

Kinetoterapeut / Maseur / Terapeut Spa

Ana Hotels Sport Poiana Brașov

Candidatul Ideal

Îți plac masajele și ai o pasiune pentru a lucra cu oamenii? Alătură-te echipei noastre și ajută-ne să oferim clienților noștri cele mai bune experiențe Spa! Ana Hotels Sport Poiana Brașov caută un Kinetoterapeut sau Maseur talentat și dedicat pentru a se alătura echipei noastre la Centrul SPA! Dacă ai experiență sau daca nu ai deloc, aici vei avea oportunitatea să devii un terapeut Spa, vei învăța de la o echipă de specialiști cu experiențî în acest frumos domeniu.

Cerințe:
  • Diplomă de licență în Kinetoterapie sau calificare de maseur
  • Abilități excelente de comunicare interpersonală și relațională pentru a oferi o experiență personalizată clienților noștri.
  • Experiență anterioară într-un mediu similar este un avantaj, dar nu este obligatorie (acceptăm și terapeuți la început de drum)
  • Disponibilitate pentru un program de lucru flexibil, adaptabil nevoilor noastre și ale clienților noștri.
  • Disponibilitate de a învăța terapii noi, tehnici de vânzare, comnunicare și operare recepție Spa

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Furnizarea terapiilor din menu-ul Spa, după protocoalele și standardele centrului Spa.
  • Întâmpinarea, primirea clienților, oferirea de informații utile, consiliere în alegerea celor mai potrivite terapii, pentru o experiență cât mai plăcută în centrul Spa.
  • Evaluarea necesităților individuale ale clientilor și elaborarea unui plan de tratament adecvat.
  • Informarea clienților cu privire la tratamentul pe care îl aplică, explicând efectele terapeutice și eventualele reacții adverse.
  • Monitorizarea stării clienților pe parcursul sesiunilor de masaj, fiind atent la orice schimbare sau reacție neașteptată.
Beneficii:
  • Tichete de masă sau masa la cantină
  • Posibilitatea cazării pentru angajații din afara Brașovului
  • Abonament RATBV decontat pe ruta Brașov - Poiana Brașov
  • Bonusuri în funcție de decizia anuală aprobată la nivel de locație
  • Mediu de lucru prietenos și colaborativ

Ana Hotels Poiana Brașov este un complex de lux alcătuit din 3 hoteluri (Sport 4* | Bradul 4* | Poiana 3*), situat la baza Masivului Postăvarul, în Poiana Brașov. Complexul include peste 170 de camere de 4*, un centru SPA de peste 2000mp (Ana Spa - cu piscină, jacuzzi interior și exterior, saune, sală de fitness, masaj), un restaurant cu specific tradițional și internațional (restaurant Altitude), Kids Club și, în timpul sezonului de iarnă, școală de schi (Ana Ski & Snowboard School) și un centru de închiriere echipamente.

Complexul ANA Hotels Poiana Brașov face parte din cel mai mare grup hotelier privat românesc, ANA Hotels. Compania deține și operează, de asemenea, hotelurile InterContinental Athénée Palace Bucharest, Crowne Plaza Bucharest cu ANA Spa, Ana Hotels Europa Eforie Nord care include centrul SPA - ANA Health Spa, precum și operatorul instalațiilor de schi din Poiana Brașov – ANA Teleferic, care a adăugat recent în portofoliul său Restaurantul Panoramic de pe Vf. Tâmpa din orașul Brașov.

Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024