Gratis

Key Account - Telesales

Homefile S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Căutăm un Reprezentant vânzări prin telefon si nu numai, entuziast și motivat pentru a se alătura echipei noastre dinamice de la Homefile. Acest rol implică contactarea potențialilor clienți, prezentarea serviciilor noastre complete și stimularea vânzărilor prin comunicare eficientă și cunoașterea ecosistemului de produse si servicii pentru construirea portofoliului propriu de Key Account.

Cerințe:
  • Experiență dovedită în vânzări, servicii clienți sau un domeniu asemănător.
  • Prezență puternică și experiență în gestionarea unui lead-urilor reci si calde.
  • Excelente abilități de comunicare verbală, persuasiune și negociere.
  • Familiarizat cu sistemele și practicile CRM.
  • Capacitatea de a învăța despre produse și servicii și de a le descrie/explica prospectilor.
  • Orientat către rezultate, cu accent pe atingerea obiectivelor de vânzări.
  • Bune abilități organizaționale și capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan.

Descrierea jobului

Responsabilități Cheie:
  • Inițierea apelurilor către potențiali clienți pentru a promova serviciile și produsele Homefile.
  • Înțelegerea nevoilor și cerințelor clienților ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄pentru a propune soluții adecvate.
  • Furnizarea de informații detaliate despre produsele Homefile, incluzând caracteristici, beneficii și prețuri.
  • Atigerea țintelor și rezultatelor de vânzări stabilite, în conformitate cu target-ul alocat.
  • Înregistrarea și menținerea precisă a informațiilor clienților în baza de date CRM.
  • Gestionarea obiecțiilor clienților, oferirea de soluții și urmărirea pentru încheierea vânzărilor.
  • Menținerea la curent cu actualizările și dezvoltările ofertelor Homefile.
  • Colaborarea cu echipa de vânzări pentru a îmbunătăți strategiile și tehnicile de vânzări prin telefon.

Ce Oferim:
  • Un salariu competitiv cu bonusuri de performanță (lunar si anual)
  • Un mediu de lucru suportiv și colaborativ.
  • Programe de formare și dezvoltare pentru îmbunătățirea abilităților.
  • Echipe dinamice si suport pe orice speta intalnita in activitatea zilnica

Descrierea companiei

Cine suntem noi?

Cu peste 8 ani de experiență în digitalizarea proceselor pentru asociatiile de proprietari, la homefile.ro, eficiența și securitatea sistemelor noastre ne-au consolidat ca un model de afaceri 100% dedicat și responsabil, punând pe primul plan nevoile administratorilor, a locatarilor și a partenerilor noștri.

Motto-ul „Digitalizează, gestionează usor, excelează” reflectă integral filosofia noastră de afaceri. La fiecare etapă a procesului, experții homefile.ro respectă cele mai riguroase standarde de calitate și securitate: de la introducerea datelor, gestionarea cheltuielilor și până la raportare și interacțiunea cu locatarii, ne angajăm să oferim servicii de top, transparent și eficiente pentru toate asociațiile de proprietari din România.

Împreună, administram viitorul digital al asociațiilor de proprietari

Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 15 Iun. 2024