Gratis

Key Account Recruitment

International Work Finder
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Excelente abilitati interpersonale si capabil(a) sa comunice verbal si in scris, in limba engleza;
  • Organizat(a);
  • Colaborativ, cu dorinta de a impartasi experienta cu ceilalti colegi;
  • Concentrat(a) pe obiective si orientat(a) spre rezultate;
  • Spirit analitic si identificator de solutii rapide;
  • Autonom(a) si proactiv(a);
  • Abilitate de a lucra eficient, incadrat in timp;
  • Engleza nivel avansat - rolul presupune interactiunea cu parteneri din Asia;
  • Experienta anterioara in recrutare de personal si gestionare conturi clienti, constituie un avantaj.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
  • Dezvolta si mentine colaborarea cu agentiile de recrutare partenere din Asia;
  • Actioneaza ca punct principal intre echipa de vanzari si echipa de recrutare personal;
  • Comunica si colaboreaza cu echipa de vanzari si agentiile parterene pentru a se asigura ca sunt indeplinite nevoile clientului;
  • Compleaza rapoarte privind progresul activitatilor per conturi de clienti;
  • Se asigura de respectarea deadline-urilor pentru selectarea personalului pentru clientii arondati;
  • Realizarea procesul de recrutare si selectie end-to-end;
  • Selectarea candidatiilor in baza cv-urilor si video-urilor, in functie de profilul candidatului si cerintelor clientului final;
  • Inregistrarea candidatiilor in software-ul companiei;
  • Raspunderea prompta si eficienta atat la solicitarile clientilor, cat si la solicitarile agentiilor din Asia – prin e-mail, telefon, Skype, Teams, etc;
  • Rezolvarea aspectelor legate de sosirea personalului asiatic in Romania, precum si alte aspecte administrative.

Ce oferim ?
  • Mediu de lucru dinamic, intr-o industrie in plina dezvoltare si atmosfera prietenoasa;
  • Oportunitati de invatare la locul de munca si dezvoltare in zona prestarii de servicii antreprenoriala;
  • Asigurare medicala privata;
  • Bonuri de masa;
  • Laptop, telefon.

Din dragoste pentru oameni și din dorința de a ajuta companiile românești, International Work Finder rezolvă nevoia de forță de muncă necalificată și calificată cu care România se confruntă în ultimii ani.

Echipa noastră este formată din profesioniști cu o bogată experiență în identificarea omului potrivit la locul potrivit. În acest context, International Work Finder reprezintă o oportunitate pentru toate acele companii care își doresc angajați loiali, educați într-un sistem care respectă omul și meseria sa – sistemul de educație asiatic.

Recrutăm resurse umane din Nepal, India, Vietnam, Sri Lanka și alte piețe emergente în următoarele domenii de activitate: construcții, HORECA, agricultură, producție, curățenie, menaj, FMCJ, SPA, grădinărit, îngrijire.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 6 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024