Gratis

Key Account Manager

Biofarm

Candidatul Ideal

Noi suntem BIOFARM, cel mai mare producator de capsule moi din Romania si unul dintre cei mai mari producatori de medicamente din piata de Consumer HealthCare din Romania.
Suntem Echipa BIOFARM, o echipa diversa, dinamica, unita si puternica, ne recunosti dupa brandurile noastre Colebil, Triferment, Bixtonim, Cavit sau Biofen.
Vino in echipa noastra in rolul de Key Account Manager, unde, prin experinta si abilitatile tale de gestionare a relatiei cu clientii cheie, vei putea implementa strategii de vanzari care sa duca la cresterea constanta a vanzarilor si a cotei de piata.

Te asteptam la interviu daca:
  • Ai experienta de 3- 5 ani in Key Account Management (de preferat in piata farmaceutica);
  • Cunosti si stapanesti KPI-ii de business in zona KAM;
  • Ai abilitati puternice de comunicare, negociere si influentare;
  • Iti place sa lucrezi in echipa;
  • Ai gandire analitica si structurata;
  • Esti proactiv si esti orientat catre rezultate;
  • Iti doresti autoritatea, dar poti gestiona si responsabilitatea care vine la pachet;
  • Esti absolvent de studii superioare;
  • Stii sa lucrezi in Microsoft Office (Excel, Word, Powerpoint).

Descrierea jobului

Responsabilitati in categoria Customer Development:

  • Conturarea si implementarea strategiei care sa asigure cresterea vanzarilor si a market share-ului in KA-ii din portofoliul aferent acestei pozitii;
  • Negocierea Customer Business Plan-ului anual si alocarea obiectivelor la nivelul fiecarui client, respectand obiectivele de buget;
  • Forecastarea volumelor de productie si de vanzare pentru clientii din portofoliul alocat acestei pozitii;
  • Identificarea oportunitatilor de crestere in functie de specificul pietei si al fiecarui client si adaptarea planului de actiuni in baza unor analize de business solid argumentate;
  • Monitorizarea evolutiei vanzarilor la nivel de client si SKU, prin intermediul analizelor de vanzari si indeplinirea KPI-ilor stabiliti si prezentarea acestora catre persoanele de decizie;
  • Dezvoltarea relatiilor cu clientii alocati pentru a putea facilita procesul de negociere si atingere a obiectivelor propuse, dar si cu departamentele interne, facilitand astfel o buna comunicarea interdepartamentala si luarea deciziilor corecte de business.
Responsabilitati in categoria Brand Development Execution:
  • Gestionarea portofoliului de produse Biofarm in relatia cu clientii din portofoliu, astfel incat sa se asigure urmatoarele aspecte:
    • Listarea produselor noi lansate si negocierea obiectivelor de vanzari in functie de potentialul pietei in care acestea activeaza;
    • Maximizarea vizibilitatii prin conturarea unui standard de mercantizare adaptat fiecarui client in functie de specificul locatiilor si de potentialul de vanzare;
  • Respectarea strategiei de marketing a fiecarui brand din portofoliu si sincronizarea acesteia cu strategia fiecarui partener. Mai mult, acestei pozitii ii revine sarcina de dezvoltare a planurilor specifice de marketing si de implementarea a actiunilor, la nivel de client, impreuna cu Brand Managerul.
  • Efectuarea vizitelor periodice in teren, pentru preluarea feedback-ului si implementarea corecta a actiunilor stabilite cu partenerii.

La ce sa te astepti de la noi :
  • Oportunitatea de a creste si invata intr-o companie care pune pe primul loc oamenii
  • Pachet salarial și beneficii motivant analizat si imbunatatit anual in functie de evolutia performantelor;
  • Oportunitati de invatare si dezvoltare in cadrul companiei;
  • Ne place sa sarbatorim succesul, de aceea avem programe de recunoastere a succesului in echipa.

Echipa Biofarm® este o echipă puternică și unită și fiecare membru al ei are o poziției bine definită în angrenajul de business.Filosofia care ne unește este una simplă – suntem mai eficienți și competitivi împreună, chiar dacă suntem, fiecare în felul nostru, unic și valoros. Suntem uniți în diversitate, venim cu soluții out-of-the-box și iubim provocările. Fiecare membru al echipei a adoptat misiunea de a face bine, prin tot ceea ce realizează în fiecare zi la Biofarm®.Starea de bine pe care o oferim clienților noștri este prezentă și în echipa noastră. Suntem ca un ceas elvețian care merge perfect ca un mecanism impecabil, format dintr-o sumă de piese fine, dar puternice și indispensabile una celeilalte.Vino să fii parte din acest mecanism, să funcționăm împreună pentru binele celor care apreciază Biofarm!

Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 19 Mart. 2024 Expiră 15 Apr. 2024