Gratis

Key Account Manager - retail

AGROSEL SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Key Account Manager dedicat pentru gestionarea relațiilor cu lanțurile de magazine, supermarketuri, hypermarketuri și magazinele de bricolaj. Căutăm un profesionist care să aibă experiență solidă în lucrul cu partenerii din retail și să fie determinat să își asume responsabilități cheie în dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții noștri importanți din acest domeniu.

Descrierea jobului

Responsabilitățile principale includ, dar nu se limitează la:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru a crește cota de piață și veniturile din segmentul de retail.
  • Identificarea și cultivarea relațiilor cu clienții cheie din industria retailului.
  • Negocierea contractelor și condițiilor comerciale cu partenerii din retail pentru a asigura o colaborare eficientă și profitabilă.
  • Monitorizarea performanței vânzărilor și a indicatorilor cheie de performanță, precum și elaborarea și implementarea acțiunilor corective atunci când este necesar.
  • Coordonarea eforturilor între diferitele departamente interne pentru a asigura satisfacția și loialitatea clienților din retail.
  • Identificarea oportunităților de creștere a afacerii prin analiza tendințelor de piață și a comportamentului clienților.
Calificările necesare includ:
  • Experiență demonstrată într-un rol similar, cu un accent pe lucrul cu clienții din industria de retail.
  • Abilități excelente de comunicare și negociere, atât în scris, cât și verbal, atât în limba română cât și engleză.
  • Capacitatea de a dezvolta și de a implementa strategii comerciale eficiente.
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a atinge și depăși obiectivele stabilite.
  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a gestiona multiple proiecte simultan.
  • Cunoștințe solide de analiză și înțelegere a pieței de retail.

AGROSEL S.R.L. a fost înființată în anul 1998. În prezent, cu o experiență vastă în ameliorarea, prelucrarea și comercializarea semințelor de legume și flori, AGROSEL este liderul de piață al segmentului de semințe microambalate din România.

În urma investițiilor constante, AGROSEL deține cea mai modernă și performantă platformă din industria semințelor de legume din România și una dintre cele mai performante din Europa Centrală și de Est, pe o suprafață de 50.000 mp, în Câmpia Turzii.

AGROSEL este singurul producător român de semințe de legume care dispune de toate echipamentele și tehnologia necesare pentru dezinfectarea, calibrarea, tratarea și dozarea numerică a semințelor.

Publicat 17 Apr. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024