Gratis

Key Account manager/ Field sales

KAISER+KRAFT SRL

Candidatul Ideal

• Experiență relevantă în vânzările pe teren în zona B2B și oferirea de soluții bazate pe nevoile clienților, de preferință într-o zonă tehnică intensivă în consultanță
• Empatie puternică și abilități de comunicare și interpersonale ridicate, cu aptitudini în construirea de relații cu profesioniști de toate nivelurile organizaționale
• Înțelegere tehnică solidă a documentelor de planificare și măsurători pentru echipamente tehnice pentru a asigura un nivel ridicat de angajament pentru managementul proiectului.
• Abilitate în rezolvarea problemelor și negociere
• Personalitate de invingator, orientare spre succes, manevrare entuziastă și încrezătoare a feedback-ului clienților
• Cunostinte bune de limba engleza, lucrul anterior in sisteme tip CRM este un avantaj
• Permis de conducere de clasa B și disponibilitate ridicata de a călători în zona de vânzare

Descrierea jobului

Responsabilitati:
• Mențineți și dezvoltați relații de încredere cu un portofoliu de clienti pentru a obține colaborare de succes pe termen lung
• Asistență intensă la fața locului, consultanță tehnică și vânzarea produselor noastre pentru clientii din portofoliul alocat
• Întâlnire față în față cu factorii de decizie în sediul central, departamentele de achiziții și locatiile operaționale
• Analizarea si înțelegerea aprofundată a nevoilor și cerințelor clienților
• Reprezentati legătura de comunicare între clienți și echipele interne
• Pregătiți rapoarte periodice de progrese și prognoze către părțile interesate interne și externe

Oferim:
• Instruire intensivă la locul de muncă
• Salariu fix + variabil/bonus legat de performanță
• Se asigura masina de serviciu, laptop, telefon
• Carieră și dezvoltare ulterioară: Datorită afilierii la TAKKT AG și Haniel Group, acces la o rețea între companii și la un program de dezvoltare individuală

KAISER+KRAFT este unul dintre cei mai importanți comercianți B2B la distanță de echipamente pentru întreprinderi, produse de amenajare pentru depozite și dotări de birou din Europa.

Va multumim.

Publicat 8 Apr. 2024 Reactualizat 8 Apr. 2024 Expiră 8 Mai 2024