Gratis

Key Account Executive Unilever- Sibiu

AQUILA GROUP

Candidatul Ideal

- Experienta relevanta in vanzari, de preferinta pe segmentul de FMCG(reprezinta avantaj);
- Absolvent studii superioare;
- Permis Cat B.;
- Persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare, prezentare, negociere, planificare, monitorizare si organizare;
- Capacitate de a evalua şi a lua decizii, capacitate de a lucra cu oamenii, claritate şi coerenţa in exprimare, punctualitate, corectitudine si responsabilitate;
- Abilitati de comunicare, relationare si putere de convingere;
- Este o persoana organizata, orientata catre rezultat si performanta, cu bune abilitati de negociere;
- Cunoaste limba engleza (nivel mediu/avansat);
- Are abilitati de utilizare a MS Office si experienta de lucru cu aplicatii informatice utilizate in vanzari;
- Are adaptabilitate, flexibilitate si rezistenta la stres, capacitate de lucru in echipa;
- Experienta in dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii.

Descrierea jobului

- Coordoneaza si monitorizeaza activitatea de mercantizare a produselor pe raft pentru a avea un grad de umplere maxim si o expunere optima
- Este responsabil de realizarea obiectivelor de performanta in clientii alocati de tip Key Account
- Viziteaza zilnic clientii de pe ruta stabilita, promoveaza oferta si negociaza comenzi
- Asigura respectarea standardului de prezenta pentru produsele companiei
- Implementeaza actiunile promotionale de promovare
- Ofera clientilor informatii despre produse, promoveaza produsele in vederea vanzarii
- Asigura monitorizarea si cercetarea permanenta a pietei
- Intocmeste periodic rapoarte si statistici de vanzare
- Zona de presponsabilitate: judetele SB, AB, HD

Descrierea companiei

www.aquila.ro
Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024